Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Berliin: toetame Nord Stream 2 ehitamist, sest vajame gaasi

Nord Stream 2 gaasijuhtme paigaldamine. FOTO: Axel Schmidt / Scanpix

Saksa valitsuse volinik koostöös Venemaaga Dirk Wiese ütles, et Berliin toetab Nord Stream-2 torujuhtme ehitamist, sest Saksamaa vajab gaasi, Venemaa aga näib olevat usaldusväärne tarnija.

«2038. aastaks loobume pruunsöest ja tuumaenergiast. Selleks üleminekuajaks vajame gaasi ja Venemaa on seni olnud usaldusväärne tarnija, mistõttu me toetame Nord Stream-2 ehitamist,» ütles Wiese teleusutluses.

USA Berliini-saadik Richard Grenell saatis ennist kirja hulgale Saksa ettevõtetele, milles mainis «märkimisväärset sanktsiooniriski» seoses Nord Stream-2 ehitusega.

Wiese ütles, et USA saadiku arvustus üllatas teda. «Tuleb märkida, et USA osaleb selles vaidluses omakasupüüdlikult. Nad kirjutasid oma sanktsioonipoliitikasse sisse vedelgaasi ammutamise suurendamise. Seda tuleb meeles pidada,» märkis Wiese.

Keskmaa tuumajõudude lepingu INF ümber toimuva kohta märkis ta, et üllatus viisi peale, kuidas USA teatas võimalikust lepingust lahkumisest. «See oli valimisüritusel,» meenutas Wiese, rõhutades, et ka Venemaale on küsimusi, millele too ei ole vastanud.

Tagasi üles
Back