Väikeettevõtjad kurdavad kvalifitseeritud tööjõu puuduse üle

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Risto Kaarna
Risto Kaarna Foto: Peeter Langovits

Tööjõupuuduse märkis takistusena Praxise väikese ja keskmise suurusega ettevõtete uuringus ära 27 ja töötajate ebapiisavad oskused 24 protsenti ettevõtetest.

Mõlemat tegurit peavad olulisemaks takistuseks Lõuna-Eesti ettevõtjad, samuti väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted, kes vastanduvad mikroettevõtetele, kus töötajad 9 või alla selle. Tööjõupuuduse ja töötajate ebapiisavad oskused on teravam probleem töötleva tööstuse ja ehitussektori ettevõtete jaoks.

Praxise majanduspoliitika analüütiku, analüüsi autori, Risto Kaarna sõnul näitab uuring, et vaatamata tööturu olukorra paranemisele tööjõupakkumise osas, pidas 2011. aastal lausa 70 protsenti ettevõtjatest tippspetsialisti leidmist raskeks, 2005. aastal oli see 46 protsenti.

Lihtöötliste ja teenidajate leidmine on aga aastatega lihtsamaks muutunut.

Eesti arengufondi majandusekspert Heido Vitsur arvas aga, et tõenäoliselt mängib tööjõupuuduses oma osa ka väikeste ettevõtete pakutav palk. «Kui ma tahan 100 euro eest maja osta ja endale sobivat ei leia, ei saa ju öelda, et maju ei ole,» arvas ta.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles