E, 29.05.2023

Reisijad on leidnud tee tagasi Elroni rongidesse

Toimetas Carl-Robert Puhm
Facebook Twitter
Comments
Jalgrattur Elroni rongis
Jalgrattur Elroni rongis Foto: Raul Mee

Elroni rongidega tehti mais enam kui 681 000 sõitu, mis on võrreldes 2021. aasta maikuuga pea kolmandiku võrra rohkem. Aasta esimese viie kuu jooksul on rongireisijate arv kasvanud 32 protsenti ja läheneb koroonapandeemia eelsele ajale.

Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo sõnas, et selle aasta mais reisis rongidega viimase kolme aasta rekordarv reisijaid. «Käesoleva aasta algusest on Elroniga reisinud enam kui 2,97 miljonit reisijat. Piletimüügi statistika põhjal võib öelda, et tõenäoliselt jõuame peagi 2019. aasta ehk senise reisijate rekordaasta tasemele,» selgitas Elroni müügi- ja arendusjuht.

Kongo usub, et suurenenud huvi rongiga reisimise vastu võib põhjendada nii üldise hinnatõusuga kui ka Covid-19 viirusest tingitud piirangute kaotamisega, mis on tõenäoliselt suunanud enam reisijaid eelistama ühistranspordi võimalusi.

«Üleüldise hinnatõusu, inflatsiooni ja tõusnud kütusehindade valguses otsivad inimesed liiklemiseks sobivamaid alternatiive, mida ühistranspordiga liiklemine kindlasti pakub,» lisas Kongo.

Reisijate arv on kasvanud pea kõikidel liinidel

Läänesuunalistel väljumistel on mai kuude võrdluses enim kasvanud Tallinna-Riisipere-Turba rongireisijate arv (28%) 121 300 reisijani ja Tallinna-Paldiski suunal reisijate arv (22%) 117 400 reisijani.

Edelasuunal on populaarsust kogunud Tallinna-Viljandi ekspressliin (37%) ja tavarong (27%) ühtekokku enam kui 40 000 reisijaga, aga kasvanud on ka Tallinna-Türi (30%) 23 900 reisijani ja Tallinna-Rapla (22%) reisijate arv 37 800 reisijani.

Idasuunaliste rongiliinide kogumaht on kasvanud kokku 38%.

Kagusuunal on oluliselt kasvanud Tartu-Valga liinil reisijate arv (27%), mis mais ületas 14 000 reisija piiri aga ka Tartu-Koidula-Piusa rongiliin (33%).

Võrreldes aastataguse ajaga on suurim reisijate arvu kasv Tallinna-Tartu ekspress liinil (+64%), Tallinna-Narva ekspress liinil (+38%), Tallinna-Tartu liinil (+38%), Tallinna-Viljandi ekspress liinil (+37%), Tallinna-Narva liinil (+34%) ning Tartu-Koidula-Piusa (+33%) liinil.

Istuma saamiseks tuleb valida kellaaega

Elroni müügi- ja arendusjuht Ronni Kongo rõhutas, et kuigi ühelt poolt on rõõmustav, et ühistranspordi ja eriti rongiga reisijate arv on taastunud pandeemia-eelsele tasemele ja ilmselt kasvab veelgi, siis muret valmistavad eelkõige tippaja väljumised, mil reisijatel rongis piisavalt ruumi pole.

«Suurima täitumisega väljumised on ennekõike pärastlõunased ja tööpäevalõpu kellaajad. Kui on võimalik eelistada päevast või hilisõhtust reisiaega, siis on tõenäosus rongis istuma saada suurem,» nentis Kongo.

Ta lisas, et populaarsematel sõiduliinidel nii Tallinna-Tartu kui ka Tallinna-Narva liinidel tasub kindlasti tippaja väljumiste asemel eelistada päevaseid või hilisõhtuseid väljumisi. «Näiteks reedeti või pühapäeviti Tartust Tallinnasse sõites on hilisematel väljumistel rongis mõnevõrra vähem reisijaid kui pärastlõunastel ja õhtustel kellaaegadel,» pani Kongo reisijatele südamele.

Kongo selgitas, et Elron on otsimas lahendusi, et reisijatel oleks võimalik veebist piletit ette ostes näha, kui suures osas on rong eelmüügist täitunud, et oleks võimalus eelistada väiksema täitumisega väljumisi.

«Kuna iga päev on reisijaid teenindamas kogu Elroni rongipark, siis olulisi täiendusi me sõiduplaanidesse teha ei saa. Iga päev aga jälgime reiside statistikat ja suuname võimalusel populaarsematele väljumistele ka pikemaid koosseise,» rõhutas Elroni müügi- ja arendusjuht.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles