Võrklaev: EISA palgad tekitavad valitsuses küsimusi (3)

Sander Silm
, majandusajakirjanik
Copy
Rahandusminister Mart Võrklaev tõdes, et kui ministeeriumite palgafond on külmutatud, on samas luubi alt välja jäänud sihtasutused.
Rahandusminister Mart Võrklaev tõdes, et kui ministeeriumite palgafond on külmutatud, on samas luubi alt välja jäänud sihtasutused. Foto: Mihkel Maripuu

Tänasel valitsuse pressikonverentsil tõdes rahandusminister Mart Võrklaev, et riigi säästumeetmete valguses tekitavad Ettevõtluse ja innovatsiooni sihtasutuse (EISA) kõrged palganumbrid küsimusi.

EASi ja Kredexi liitmisel tekkinud ettevõtluse ja innovatsiooni sihtasutuse (EISA) töötajate arv kasvas mullu 392 inimeseni ning keskmine palk oli 3616 eurot ehk 380 eurot suurem kui eelnenud aastal, kirjutas ERR.

Tänasel pressikonverentsil küsis Õhtuleht, et neile teadaolevalt olevat uudis sellistest palganumbritest valitsust tõeliselt ärritanud. Seda Võrklaev ei kinnitanud, kuid tõdes, et selline palgatase tekitab enesestmõistetavalt küsimusi. Võrklaeva sõnul on kokku lepitud, et ministeeriumite palgafond on külmutatud, kuid samas on luubi alt välja jäänud sihtasutused.

Tagasi üles