Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hiina ei saa korruptante läänest kätte

Hiina Shaanxi provintsi ametnik Yang Dacai kohtu all 250,000 jüaani suuruse pistise vastu võtmise eest. FOTO: Li Yibo / AP

Väljaandmislepingu puudumine USAga ning mõnede lääne ametnike eelarvamused takistavad Pekingit põgenenud korruptantide ja nende varade kojutoomisel, kurtis ajakirjandusele Hiina välisministeeriumi kõrge ametnik.

See on kõikide suurriikide huvides, et korrumpeerunud ametnikud pakku ei pääseks ning nende poolt pettuse teel omandatud varad tagasi valitsuste valdusse tuleksid, teatas Hiina välisministeeriumi lepingute ja seaduste osakonna juhataja Xu Hong. Hiina puhul aeglustavad antud protsessi «eelarvamused ja kallutatus meie vastu», vahendab Xu pöördumist ajakirjanike poole Wall Street Journal.

Hiina president Xi Jinping peab juba teist aastat suurt korruptsioonivastast võitlust, mille käigus üritatakse üha visamalt kätte saada ka piiri taha pagenud ametiisikuid.

Juulis avaliku julgeoleku ministeeriumi poolt käivitatud kampaaniaga «Rebasejaht 2014» üritatakse «blokeerida viimane taganemistee». Kampaania eeldab koostööd välisriikide valitsustega.

Uudisagentuuri Xinhua andmetel toodi 2013 aasta jooksul Hiinasse tagasi 762 korruptsioonikahtlusega ametnikku, vara saadi aga tagasi 10,14 miljardi jüaani (1,7 miljardi dollari) väärtuses.

Tagasi üles
Back