R, 30.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Gazprom võib märtsis katkestada gaasitarned Ukrainale

Mari Kamps
, toimetaja
Gazprom võib märtsis katkestada gaasitarned Ukrainale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Operaatorite juhtimispult Gazpromi peakorteris Moskvas.
Operaatorite juhtimispult Gazpromi peakorteris Moskvas. Foto: AP / Scanpix

Vene gaasimonopol Gazprom võib 8. märtsil peatada taas gaasitarned Ukrainale, kirjutab Kommersant.


Ajalehe teatel võib Gazprom torustikul oleva ventiili kinni keerata juhul, kui Ukraina ei maksa 7. märtsiks ära veebruaris saadud gaasi.Gazpromi finantsjuht Andrei Kruglov rääkis gaasimonopoli direktorite nõukogus, et selleks ajaks peab Ukraina maksma ära 400 miljonit dollarit.

1. jaanuaril 2009 peatas Venemaa gaasitarned Ukrainale uue lepingu puudumise tõttu. Nädal hiljem katkestati ka läbi Ukraina kulgev gaasitransiit Euroopasse.

Euroopa varustamine maagaasiga taastus pärast Gazpromi ja Naftogazi lepingu allkirjastamist 19. jaanuaril. Gaasileping puudutab aastaid 2009-2019.

Tänavu ostab Ukraina Venemaalt gaasi 20 protsenti turuhinnast madalama hinnaga. Alates järgmisest aastast kaob see soodustus ära.

Vastavalt lepingule peab Ukraina maksma tarbitud gaasi eest järgmise kuu 7. kuupäeval.

Naftogaz teatas veidi varem veebruaris, et arvete tasumisega Gazpromile võib tekkida probleeme Ukraina firmade «katastroofilise» võlgnevuse tõttu Naftogazile.

Märksõnad
Tagasi üles