Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Merkel: eurotsooni liikmesriigid peavad majanduslikult koonduma

Saksamaa kantsler Angela Merkel. FOTO: ILMARS ZNOTINS / AFP

Eurotsooni liikmesriikide vahel on vaja kiiremat majanduslikku koondumist, ütles Saksa kantsler Angela Merkel pühapäeval antud intervjuus.

Saksamaa toetab Euroopa investeeringute eelarvet, mille suurus oleks madalam kahekohaline number miljardeid eurosid, ütles Merkel väljaandele Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.

Merkeli esitatud eelarve suurus on väiksem kui see, mida on välja pakkunud Prantsuse president Emmanuel Macron.

Fondi eesmärk oleks tasandada erisusi rikkamate ja vaesemate Euroopa riikide vahel, mis vajavad abi teaduse, tehnoloogia ja innovatsiooni vallas, ütles Saksa valitsusjuht.

«Meil on vaja kiiremat majanduslikku koondumist liikmesriikide vahel,» ütles Merkel. Ta lisas: «Selleks tuleb meil tugevdada investeerimisvõimekust uue struktuurpoliitika abil.»

Merkel kommenteeris ka plaane muuta Euroopa Stabiliseerimismehanism (ESM) sarnaselt Rahvusvahelise Valuutafondiga (IMF) Euroopa Rahandusfondiks (EMF).

«Me tahame muutuda Rahvusvahelisest Valuutafondist natuke sõltumatumaks,» ütles kantsler.

Merkel toetas lühiajaliste krediidiliinide andmist toetust vajavatele riikidele, kuid sõnas, et abirahadeks tuleb täita alati ranged tingimused, mis hõlmavad laenude täielikku tagasimaksmist.

Saksamaa ja Prantsusmaa kavatsevad pidada kahepoolsed kõnelused enne sel kuul toimuvat ELi tippkohtumist.

Tagasi üles
Back