Ratas kinnitas pensioni teise samba jätkumist

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peaminister Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil.
Peaminister Jüri Ratas valitsuse pressikonverentsil. Foto: Tairo Lutter / Postimees

Peaminister Jüri Ratas vastas riigikogu infotunnis Taavi Rõivase küsimusele pensionisüsteemi kohta, kinnitades pensioni teise samba jätkumist, ühtlasi kordas valitsusjuht üle, et 100-eurone erakorraline pensionitõus saab olema Keskerakonna üks valimislubadustest.

Ratas tõi pensionitest rääkides välja, et praeguse vanaduspensionite tase ei ole piisav, sest suur osa Eesti eakatest elab suhtelises vaesuses. «Alates selle aasta aprillist tõusis keskmine pension 7,6 protsenti, aga väärika vanaduspõlve tagamiseks ainult indekseerimisest ei piisa. Erakorraline pensionitõus on üks Keskerakonna peamisi eesmärke järgmistel riigikogu valimistel,» rõhutas Ratas.

Ta selgitas, et Keskerakonna ettepaneku kohaselt võiks keskmine vanaduspension tõusta aastal 2020 koos indekseerimisega 100 euro võrra. Täpsemad katteallikad töötatakse välja valimisplatvormi koostamisel.

Samuti rääkis Ratas tulevasest pensionireformist, mis vähendab eakate inimeste toimetuleku ning oluliste teenuste kättesaadavuse seost kätte saadava palganumbriga. «Oleme aastaid nõudnud, et esimene pensionisammas sõltuks töötatud aastatest, mitte inimese sissetulekust. Juba homme on valitsuse istungi päevakorras tänase pensionisüsteemi täiustamine. Soovime muuta kehtiva korra õiglasemaks, paindlikumaks ning rahaliselt jätkusuutlikumaks,» rääkis Ratas, kelle sõnul ei tohiks majanduslik ebavõrdsus kanduda edasi inimese pensioniikka.

Infotunnis tõstatus ka küsimus teise pensionisamba säilimises. Ratase sõnul peab pensioni teine sammas jätkuma ja kolmas sammas võiks jääda neile, kes teenivad rohkem ja soovivad panustada. Peaminister lisas, et valitsus arutab lähipäevadel ka uut pensionireformi eelnõu. «Ma arvan, et pensionile minek peaks igal juhul olema paindlikum ja loomulikult pensionide maksevõime riigi osas peab olema jätkusuutlik,» ütles Ratas.

Ta lisas, et uus reform võib avada võimaluse aastatel 1970–1982 sündinud inimestel taas pensioni teise sambasse maksta.

Tagasi üles