L, 3.06.2023

Hepsor võttis Lätis 7,5 miljonit laenu

Liina Laks
, majandusajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Kinnisvaraarendaja Hepsor juhatuse liige Henri Laks
Kinnisvaraarendaja Hepsor juhatuse liige Henri Laks Foto: Madis Veltman

Hepsor ASi Läti tütarettevõte Kvarta SIA sõlmis arendusprojekti ehituse finantseerimiseks laenulepingu 7,5 miljoni euro peale.

Hepsor AS tütarettevõtte Kvarta SIA ja Bigbank AS Läti filiaal allkirjastasid 1. veebruaril 2022 laenulepingu summas 7,5 miljonit eurot. Kolmeaastase tähtajaga laenu eesmärk on finantseerida Riias Gregora 2a Kuldigas Parks’i projekti, mille raames ehitatakse kaks kortermaja kokku 116 korteriga. Tänaseks on sõlmitud 22 võlaõiguslikku müügilepingut. Ehitusega alustati 2021. aasta kolmandas kvartalis ning Kuldigas Parks projekti eeldatav valmimine on 2023. aasta teises kvartalis.

Hepsori juhatuse liikme Henri Laksi sõnul on Hepsoril Lätis arendamisel kolm elukondlikku projekti. Lisaks Kuldigas Parks’i on Riias arendamisel Balozu 9 elukondlik projekt, mille kõik 18 korterit on juba müüdud ning mis valmib 2022. aasta esimeses pooles. 2021. aasta lõpus sai ehitusloa Marupes Darzs’i nelja kortermajaga projekt, milles on kokku 92 A-energiaklassi korterit. Projekt valmib eeldatavalt 2023. aasta suvel ning korterite müügiga on juba alustatud.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles