L, 23.09.2023

Swedbank tõi turule kaks uut Roburi võlakirjafondi

BNS
Facebook
Comments
Swedbanki peahoone Tallinnas.
Swedbanki peahoone Tallinnas. Foto: Remo Tõnismäe / Postimees

Väikeinvestoritel on tänasest võimalus investeerida kahte Swedbank Roburi võlakirjafondidesse, mis paigutavad raha Euroopa ettevõtete võlakirjadesse.

Kahe uue Swedbanki kliendile kättesaadava investeerimisfondi maht on kokku ligikaudu 1,8 miljardit eurot, teatas pank. Uute võlakirjafondide Corporate Bond Europe ja Corporate Bond Europe High Yield vahendid investeeritakse peamiselt võlakirjadesse, mis suunatakse energiatootmises taastuvenergia osakaalu kasvatavatesse projektidesse ja kliimamuutuste mõjudega võitlemist kiirendavatesse meetmetesse.

«Alates veebruarist on Roburi investeerimisfondidega liitunud iga päev keskmiselt ligi 20 inimest, kelle keskmine investeering on suurusjärgus 2300 eurot,» ütles Swedbanki eraisikute panganduse juht Tarmo Ulla.

«Uued fondid pakuvad soodsat investeerimisvõimalust, mis muidu oleks suurele osale väikeinvestoritest ilmselt kättesaamatu. Euroopa suuremate ettevõtete ühe võlakirja hind on reeglina 100 000 eurot ja ilmselt ei ole väga palju inimesi, kes ise suudaks selliseid võlakirju osta ja tagada sealjuures vajalik hajutatus,» lisas ta.

Ulla sõnul on viimastel aastatel järjest olulisemaks muutunud ka investeerimisobjektide jätkusuutlikkus, mistõttu ennustas ta võlakirjafondidele keskmisest suuremat populaarsust. «Uued fondid toetavad otseselt rohemajanduse arengut ja toetuvad järjest olulisemaks muutuvale investeerimisteesile, et jätkusuutlikud ettevõtted on tuleviku võitjad ja majanduslikult kasulikud ka investorile,» märkis ta.

Uued võlakirjafondid Corporate Bond Europe ja Corporate Bond Europe High Yield sobivad Swedbanki hinnangul investoritele, kes otsivad investeeringut, mis pakub võimalust teenida tavapärastest fikseeritud tulumääraga fondidest suuremat tulu ja mille investeerimishorisont on vähemalt kolm aastat.

Fikseeritud tulumääraga Corporate Bond Europe on Swedbank Roburi fond, mis investeerib peamiselt Euroopa ettevõtete investeerimisjärgu võlakirjadesse. Investeerimisfondi keskmine reiting ei lange madalamale BBB– tasemest, kuid fond võib investeerida üksikutesse võlakirjadesse, mille krediidireiting on kuni B–.

Investeeringute tavapärane pikkus on keskmiselt viis aastat ja fond on paindlik tööstusharude, valuuta, tähtaja ja krediidireitingu suhtes, mis annab võimaluse saavutada investoritele kõrgem tootlus.

Swedbank Roburi Corporate Bond Europe High Yield on fikseeritud tulumääraga fond, mis investeerib peamiselt Euroopa ettevõtete madalama krediidikvaliteediga võlakirjadesse.

Fond investeerib ettevõtete võlakirjadesse, mille krediidireiting on investeerimise ajal vähemalt CC, keskmiselt kolmeks aastaks. Kõrgema tootluse saavutamiseks on investeerimisfond Swedbanki teatel paindlik investeeritavate tööstusharude, valuutade, tähtaegade ja krediidireitingute poolest.

Swedbank Robur on Rootsi varahaldusettevõte, mis teenindab rohkem kui 4 miljonit era- ja äriklienti ja juhib enam kui 166 miljardi euro väärtuses investeeringuid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles