E, 5.06.2023

Laevaga Soome sõitjatel tuleb nüüd koroonatõend ette näidata

Sven Randlaid
, Toimetaja
Facebook Twitter
Comments 6
Tallinki laevad Tallinna sadamas.
Tallinki laevad Tallinna sadamas. Foto: Konstantin Sednev

Tallink Grupp teatas täna, et ettevõtte laevadega Tallinnast ja Stockholmist Soome reisijatelt hakatakse alates järgmisest teisipäevast, 23. veebruarist 2021 nõudma enne laevale minekut negatiivse koroonatesti tõendi või koroona läbipõdemist tõendava arstitõendi ettenäitamist. 

Ilma vastava tõendita reisijat pardale ei lubata. Uus reegel viiakse sisse lähtuvalt kõikidele Soome ja lähiriikide vahel opereerivatele laevafirmadele sel nädalal Soome tervisameti saadetud tungivast soovitusest vastava reegli kehtestamiseks. 

Uute reeglite järgi tuleb Tallinnast ja Stockholmist Soome suunduvate laevade reisijatel esitada klienditeenindajatele enne pardale minekut ning Soome saabudes Soome piirikontrolli või tervishoiuametnikele kas koroonatesti negatiivset tulemust tõendav dokument (test tehtud viimase 72 tunni jooksul) või arstitõend, mis kinnitab haiguse läbipõdemist (viimase kuue kuu jooksul). 

Negatiivse testitulemuse dokument peab sisaldama järgmist infot:

  • Testitud isiku nimi
  • Info asutuse kohta, kes testimise läbi viis
  • Testimise aeg  (maksimaalselt 72 tundi enne pardale tulekut)
  • Testi liik (PCR)
  • Testi tulemus (negatiivne)

Erandina ei nõuta testitulemuse või arstitõendi esitamist järgmistelt isikutelt: 

  • alla 12-aastased lapsed, 
  • kaubavedajad töökohustuste täitmisel,
  • töökohustustelt naasvad meremehed, 
  • elutähtsat varustuskindlust tagavad isikud, kelle Soome saabumisel on testinõue praktiliselt ületamatu takistus.

Tõendit ei nõuta ka kruiisireisijatelt, kes reisivad küll Tallinnast ja Stockholmist algavatel edasi-tagasi väljumistel, kuid ei lähe Soomes maale.

«Oleme tänaseks juba ettevalmistused vastavate dokumentide kontrollimiseks teinud ning oleme valmis järgmisest teisipäevast uute reeglite rakendamist alustama. Teeme omalt poolt kõik selleks, et toetada nii Soome kui ka meie teiste koduturgude ametkondi viiruseleviku tõkestamisel. Loodame, et nende täiendavate sammude astumine ja lisanõuete kehtestamine laevafirmade poolt võimaldab omakorda Soome valitsusel leida võimalusi reisipiirangute leevendamiseks pärast 25. veebruari, eelkõige just pendelrändajatele ning parandada seeläbi perede olukorda, kelle töö- ja pereelu on jagatud mitme riigi vahel,»  lausus Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

Negatiivne testitulemus ei muuda kehtivaid reisipiiranguid ja maale tuleku eeldusi.

Lisainfo Soome terviseameti soovituse kohta: https://www.traficom.fi/fi/ajankohtaista/thl-suosittelee-negatiivisen-koronatestitodistuksen-edellyttamista-suomeen-tulevilta.

Facebook Twitter
Comments 6

Märksõnad

Tagasi üles