Juunis tööstustoodangu kasvu aeglustumine jätkus

Martin Smutov
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Elektroonikaseadmete tootmine
Elektroonikaseadmete tootmine Foto: Sille Annuk

Tööstusettevõtted tootsid 2011. aasta juunis 24 protsenti rohkem toodangut kui eelmise aasta juunis, teatab Statistikaamet.

Kui aasta alguses suurenes tootmine 30 protsenti piires, siis mais ja juunis kasv möödunud aasta sama kuuga võrreldes veidi aeglustus.

Töötleva tööstuse toodang suurenes 2011. aasta juunis eelmise aasta juuniga võrreldes üle neljandiku. Enim mõjutas toodangu kasvu eksport – välisturule müüdi 70 protsenti kogu töötleva tööstuse toodangust.

Töötleva tööstuse toodangu müük ekspordiks suurenes 40 protsenti ning müük siseturule 16 protsenti võrreldes eelmise aasta juuniga.

Juunis ületas toodang eelmise aasta sama kuu mahu enamikus tööstusharudes.

Kõige rohkem mõjutas toodangu kasvu elektroonikaseadmete tootmine, mis suurenes eelmise aasta juuniga võrreldes kolm korda.

Järgmised suurema osatähtsusega tööstusharud olid puidutöötlemine, toiduainete ja metalltoodete tootmine, kus toodang kasvas vastavalt 13 protsenti, 4 protsenti ja 8 protsenti.

Väiksema osatähtsusega tööstusharudest suurenes toodang märgatavalt masinate ja seadmete tootmises, peamiselt ekspordi suurenemise tõttu.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2011. aasta juunis tööstuses kokku 2 protsenti rohkem toodangut kui mais, töötlevas tööstuses jäi toodang eelmise kuu tasemele.

2010. aasta juuniga võrreldes toodeti 7 protsenti rohkem elektrit ja 5 protsenti vähem soojust.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles