USAs esitleti eestlaste loodud maailma esimest blockchain-tehnoloogial põhinevat merekindlustuse lahendust

Heelia Sillamaa
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ruubel
Ruubel Foto: Erakogu

Eesti küberturvalisuse ettevõte Guardtime lõi koos tuntud kindlustus- ja merendusvaldkonna partneritega blockchain-tehnoloogial põhineva merekindlustuse lahenduse, teatas rahvusvaheline audiitorfirma Ernst & Young.

Lisaks Ernst & Youngi kindlustusekspertidele aitasid uue tarkvaralahenduse väljatöötamisele kaasa spetsialistid Maerskist, Microsoftist ning paljudest klindlustusvaldkonna juhtivatest ettevõtetest.

Guardtime juhi Martin Ruubeli sõnul lepiti uue platvormi Insurwave kontseptsioon kokku aasta aega tagasi ning nüüd on see pärast testimisi esimese 1000 kaubalaeva kindlustuskaitse haldamiseks kasutusele võetud.

«Blockchaini tehnoloogia on kogu maailmas üha kasvava tähelepanu all, nii tänu selle kasutusele Eesti e-teenustes kui ka erinevates globaalsetes lahendustes. Insurwave’i teeb aga haruldaseks asjaolu, et esmakordselt on kindlustuse valdkonnas tegemist sarnase mastaabiga kommertskasutuseks mõeldud lahendusega,» selgitas Ruubel ja lisas, et uudne platvorm võimaldab mõista blockchaini kasutamise ja rakendamise reaalset väärtust lisaks riigiasutustele ka eraettevõtetel.

Blockchain tehnoloogial põhineva Insurwave platvormi eesmärgiks on muuta seda, kuidas ettevõtted oma riske haldavad ning kindlustusmaaklerite ja kindlustajatega suhtlevad. Selleks haldab Guardtime arendatud plokiahela lahendus esimese tööaasta jooksul regulaarselt enam kui poolt miljonit automaattoimingut ja võrdleb andmete korrektsust erinevate kontrollpunktide põhjal rohkem kui 1000 kaubalaeva haldamise süsteemis. Kuigi esimene arendusetapp puudutab peamiselt meretranspordi kindlustamist, plaanib Guardtime koos Ernst & Youngiga laiendada platvormi ka teistesse sektoritesse nagu merekaubandus, rahvusvaheline logistika, lennundus ja energeetika.

Guardtime poolt välja töötatud ja arendatav KSI blockchain tehnoloogia on oma olemuselt matemaatiliselt tagatud küberturvalisuse lahendus digitaalsete andmete ja seadmete kasutuse ning väärkasutuse tuvastamiseks. Tänu oma ülesehitusele võimaldab blockchain säilitada digiandmete muudatuse ajalugu, tuvastada koheselt, kes ja millal on digiandmeid muutnud, ning kasutada neid võimalusi korraga suure hulga andmete puhul kiiresti ja korraga.

Guardtime on Eestis asutatud maailma suurim blockchain-tehnoloogial põhinevate küberturvalisuse lahenduste looja, kes aitab tuvastada erinevates digitaalsetes andmetes ja tarkades seadmetes tehtud muudatusi ja selle tulemusena pakkuda e-ühiskonnale usaldusväärseid ning läbipaistvaid lahendusi. 

Guardtime’i tehnoloogia on integreeritud paljudesse Eestis kasutatavatesse e-teenustesse, nagu näiteks Riigi Teataja, Kinnisturaamat, Äriregister ja muud. Samuti teeb ettevõte koostööd rahvusvaheliste institutsioonidega nagu maailma suurim kaitsetööstusettevõte Lockheed Martin, USA sõjavägi, tehnoloogiaettevõte Ericsson ja teised. 

Tagasi üles