Estonian Air teenis üle 10 miljoni kahjumit

Anette Parksepp
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinn. 21.04.2015. Estonian Air avas Tallinna Estonian Air avas täna Tallinna lennujaama Postimehe väravas uue lennuliini Milanosse. Estonian Airi juhatuse esimees Jan Palmér.
Tallinn. 21.04.2015. Estonian Air avas Tallinna Estonian Air avas täna Tallinna lennujaama Postimehe väravas uue lennuliini Milanosse. Estonian Airi juhatuse esimees Jan Palmér. Foto: Jaanus Lensment

Lennufirma Estonian Air 2014. aasta käive oli 69,889 miljonit eurot ja tegevuskahjum 6,708 miljonit eurot. Aasta puhaskahjumiks kujunes 10,405 miljonit eurot.

«Eelmine aasta kulges lennufirmale väga keerulistes oludes, kus märgatav konkurentsisurve Baltimaade ja Skandinaavia suuna liinidel ning ebastabiilne olukord meie idasuunalistel liinidel mõjutasid oluliselt ettevõtte tegevustulemust,» selgitas Estonian Airi juhatuse esimees Jan Palmér.

Lennufirma käive oli eelmisel aastal 3 protsenti madalam kui 2013. aastal ning ettevõte lõpetas aasta 10,4 miljoni euro suuruse puhaskahjumiga.

«Puhastulemist on ligikaudu pool seotud meie põhitegevusega ning teise poole annavad erinevad põhitegevusest mittetulenevad asjaolud, nagu näiteks üleliigse lennukipargi mõju, intressimaksed ja muud ühekordsed kulud,» kirjeldas Palmér.

«Oleme otsinud pingeliselt lahendusi uue olukorraga kohanemiseks ja näeme juba täna esimesi julgustavaid tulemusi mitmetel uutel liinidel. Samuti kasvab teistele lennufirmadele pakutava etteveoteenuse maht, mis omakorda panustab positiivselt meie majandustulemustesse,» märkis Palmér.

2014. aasta sügisel esitas Estonian Air Euroopa Komisjonile täiendatud restruktureerimiskava, mis tugines võimaliku investori kaasamisele. Ettevõtte juhtkond loodab restruktureerimiskava hindamisprotsessi sujuvat menetlust, millega oleks võimalik luua alus investori näol enamusaktsionäri kaasamiseks.

Estonian Airiga lendas 2014. aastal koku 553 161 inimest, võrreldes aasta varasema 551 169 reisijaga. Estonian Airi lennukiparki kuulub seitse lennukit – kolm Bombardier CRJ ja neli Embraer E-170 tüüpi lennukit. Estonian Airi lendude regulaarsus ehk toimumise protsent oli 99,0% ja lendude punktuaalsus ehk väljumise täpsus (15 minutit) oli 91,6%.

Estonian Airi eesmärgiks on pakkuda regulaarseid lennuühendusi vähemalt kaks korda päevas Eestile strateegiliselt olulistesse sihtkohtadesse, kuhu on ettevõtte sõnul olemas piisav nõudlus.

Estonian Air on suurima turuosaga lennufirma Tallinna lennujaamas. Estonian Airi regulaarlendude liinivõrku kuuluvad järgmised sihtkohad: Stockholm (Arlanda ja Bromma), Kopenhaagen, Amsterdam, Brüssel, Oslo, Moskva, Peterburi, Kiiev, Vilnius ja Trondheim. Lisaks toimuvad oktoobrini 2015 hooajalised lennud Münchenisse. Märtsist oktoobrini on sihtkohtade nimistus Pariis ja Berliin, aprillist oktoobrini Nice, Split, Viin ja Milano.

Tagasi üles