Politseinik: suverehvide allapanekuga ei maksa kiirustada

Hanneli Rudi
, Tarbija24 juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Rehvivahetus.
Rehvivahetus. Foto: Ove Maidla

Kuigi alates  1. märtsist võib autole alla panna juba suverehvid, politsei seda ei soovita, sest teeolud on jätkuvalt muutlikud.

Paksu lund või käredat külma ei ole küll olnud, kuid öösel ja hommikuti on mõned kraadid alla nulli, päeval sama palju plussipoolel, kirjutab  Lääne prefektuuri liiklusjärelevalvetalituse juht Sander Peremees Lääne Elus. Ta selgitas, et selline ilm muudab teeolud muutlikuks ning teedel esineb jätkuvalt libedust, kusjuures libeduse oht suureneb eriti just sademete korral.

Eestimaa ilm on ju ettearvamatu ja kunagi ei või teada - äkki tuleb veel talvgi korraks tagasi. Nii et talverehvidega võiks ikkagi sõita nii kaua, kui ööpäevas valitsevad püsivad plusskraadid.

Tasub teada

  • Naastrehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini.
  • Eestis on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist.
  • Lamellrehvidega (M+S, MS, M.S. või M&S tähistusega) on lubatud liigelda kogu aasta jooksul.

Lätis on naastrehvide kasutamine lubatud 1. oktoobrist kuni 1. maini ning talverehvide kasutamine on kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Leedus on naastrehvidega sõit keelatud 10. aprillist 1. novembrini. 10. novembrist kuni 1. aprillini on suverehvidega keelatud sõita sõidukitel massiga üle 3,5 tonni.

Poolas on naastrehvide kasutamine keelatud ja talverehvide kasutamine ei ole kohustuslik. Naelrehvide kasutamise puhul on karistuseks rahatrahv ja edasisõitmiseks on vajalik rehvid kohe sobivate vastu vahetada.

Rootsis on talverehvide kasutamine kohustuslik alates 1. detsembrist 31. märtsini. Mustri sügavus peab olema vähemalt 3 mm.

Soomes on talverehvid kohustuslikud 1. detsembrist 28. veebruarini. Ilma naastudeta talverehve on lubatud kasutada aasta läbi. Naastrehve võib kasutada 1. novembrist 31. märtsini, halbade ilmastikuolude korral võib naastrehve kasutada kauem.

Venemaal on talverehvide kasutamine vabatahtlik.

Allikas: Kummihai

Tagasi üles