Eestlased suurendasid aastaga tähtajaliste hoiuste mahtu kahekordselt

BNS
Copy
Tähtajaliste hoiuste maht on hüppeliselt suurenenud.
Tähtajaliste hoiuste maht on hüppeliselt suurenenud. Foto: Sander Ilvest

Eesti eraisikute tähtajaliste hoiuste ja säästuhoiuste maht on Eesti Panga andmetel kasvanud aastaga üle kahe korra, kuue miljardi euroni.

Swedbanki klientide tähtajaliste hoiuste mahud kasvasid isegi veel rohkem, suurenedes jaanuaris võrreldes aastatagusega kaks ja pool korda ehk 2,5 miljardi euroni.

Eraisikute kõikide hoiuste maht kasvas mullu rekordilise 11,68 miljardi euroni, sellest 7,18 miljardit on kodumajapidamised hoiustanud Swedbankis.

Swedbanki eraisikute panganduse juhi Tarmo Ulla sõnul on inimesed olnud aktiivsed kasutamaks ära tähtajaliste hoiuste intressimäärade kiiret tõusu eelmisel aastal oma säästude pikaajaliseks kasvatamiseks. «Selle tulemusel on Swedbanki eraisikute tähtajaliste hoiuste osakaal kõikidest hoiustest kasvanud aastaga 11 protsendilt kuni 32 protsendini. Samas prognoosime, et tähtajaliste hoiuste mahu kasv on stabiliseerunud ning selle aasta jooksul püsib tähtajaliste hoiuste maht 2,5 miljardi euro lähedal,» ütles Ulla.

Kui peaaegu terve eelmise aasta jooksul eelistasid kliendid uute tähtajalise hoiuste lepingute puhul valdavalt ühe aastase tähtajaga hoiuseid, ulatudes osadel kuudel isegi kuni kahe kolmandikuni sõlmitud uute tähtajaliste hoiuste lepingute mahtudest, siis viimasel kahel kuul on eelistatuimaks hoiuseks hoopis 3-6-kuulise tähtajaga hoiused.

«Näeme trendi kujunemist, kus uued tähtajaliste hoiuste lepingud tehakse lühema perioodi peale. Ühest küljest näitab see tähtajaliste hoiuste intresside jätkuvat atraktiivsust, aga peegeldab ka vajadust olla oma säästude kasutamisel paindlik. Seetõttu on muutunud üha kasutatavamaks ka Swedbanki Rahakoguja hoius, millelt saab teenida 2-protsendilist intressi, puudub teenustasu ja pole ajalisi piiranguid raha väljavõtmisel,» selgitas Ulla.

Rahakoguja maht kasvas jaanuaris võrreldes aastatagusega samuti kaks korda 284 miljoni euroni. Sellele on hoogu andnud samuti intressimäärade tõus, mis on eelmise aasta alguse 0,5 protsendilt kasvanud 2 protsendini. Rahakoguja on sisuliselt moodne arvelduskonto, millel puudub teenustasu ning kust saab raha iga hetk viivituseta välja võtta. Rahakoguja kontojäägilt saab teenida 2 protsendi suurust fikseeritud intressi aastas iga päeva lõpu seisu pealt. Swedbankis on Rahakoguja lepinguid sõlmitud ligi 180 000.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles