Meremeeste Liit: merendussektorit peaks aruteludesse rohkem kaasama

BNS
Copy
Laevad. Foto on illustratiivne.
Laevad. Foto on illustratiivne. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Eesti Meremeeste Liit märkis avalikus pöördumises majandus- ja taristuminister Taavi Aasa poole, et enne merendussektorit oluliselt mõjutatavate otsuste tegemist peaks kõiki osapooli informeerima ja arutellu kaasama. Liidu hinnangul on see praegu tegemata jäänud.

«Oleme veendumusel, et eduka tulemuse tagab piisav, õigeaegne ning avatud kommunikatsioon kõikide osapoolte vahel. Usume, et kogenud juhi ja poliitikuna nõustute meiega. Praegusel hetkel peame vajalikuks seda tõde Teile siiski meelde tuletada ning palume käesolevaga peatada Eesti meremajanduse muutmine enne, kui uue plaani koostamine, tutvustamine ja läbi arutamine merendussektoriga pole toimunud,» kirjutas liit pöördumises ministrile.

Liit nentis, et tekkinud on terav vastasseis merendussektori ja mitme ameti liitmisel loodud transpordiameti juhi vahel, mis võib lõhkuda aastatega loodud sidemed ning koostöö.

«Eesti merenduse konkurentsivõime ja maine rikutakse. Meie mure on väga selgelt see, et transpordiametist on juba kaotatud ametite ühendamise käigus ja kaotatakse planeeritavate muudatustega veelgi merenduse arendamise kompetents, kuid võrreldaval kujul seda majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumisse üles ei ehitata,» seisab pöördumises.

Liit esitas minister Aasale ka sektorit puudutavaid küsimusi. Muu hulgas tahab liit teada, kas transpordiameti struktuurimuudatustega kaotatakse merenduse konkurentsivõime osakond, milline roll saab transpordiametil edaspidi olema Eesti meremajanduse arendamisel, ning kas merenduse asekantsleri ametikoht on planeeritud tähtajalisena ja kaotatakse viie aasta pärast.

Eesti Meremeeste Liit koondab Eesti Laevajuhtide Liidu, Eesti Kaptenite Klubi ja Eesti Laevamehaanikute Liidu liikmeskondi.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles