Galerii: miljoneid reisijad kaotanud Tallink näitas uue laeva ehitust

Lennart Ruuda
, reporter
Copy

Ehkki laevafirma Tallink on kaotanud miljoneid reisijad, ehitavad nad hoogsalt uut süstiklaeva MyStar.

Endises Gdanska laevatehases ehitatud MyStari terassektsioonid, millest tulevikus saab laeva toiduladu, alustasid eile õhtul mereteed Poolast Soome, täpsemalt Raumasse, kus ehitatakse laev lõpuks valmis.

Terassektsioonid on igaüks 9,9 meetrit kõrged ning 30,6 meetrit laiad ning moodustavad tulevikus laeva kiilust autotekini ulatuva veealuse toidulao sektsiooni, kus ladustatakse reisijatele ja meeskonnale mõeldud toiduaineid.

Tallinki sõnul on tänapäeval laevaehituses väga tavapärane, et laevatehas, kes on laevaehituse peatöövõtja, laseb osad laeva plokid allhanke korras ehitada mõnel teisel laevatehasel, kiirendamaks seeläbi ehitusprotsessi, kuna erinevaid plokke ehitatakse erinevates laevatehastes üheaegselt.

Gdanska laevatehase piirkond on koht, kus kunagi ehitati ka tollane Eesti merenduse lipulaev Georg Ots ja kus kunagi töötas elektrikuna Poola endine president Lech Walesa. Täna asub sellel alal paarkümmend väiksemat laevatehast, mis pakuvad alltöövõttu suurematele tehastele. 

«Meil on hea meel, et MyStar’i ehitus nii hästi edeneb, hoolimata väljakutsetest, millega kõik meie partnerid hetkel silmitsi seisavad globaalse COVID-19 pandeemia tõttu,» ütles Tallink Grupi laevateeninduse juht ning kontserni peakapten Tarvi-Carlos Tuulik.  

MyStar’i ehitusprojekti järgmine suurem verstapost on laeva kiilupanek, mis praeguste plaanide kohaselt peaks Rauma laevatehases aset leidma selle aasta septembris. Laev peaks valmima 2022. aasta jaanuaris.

Tallink sai koroonapandeemiast väga tugevalt pihta. Kui esimeses kvartalis oli nende reisijate arvu vähenemine üsna tagasihoidlik, siis teise kvartali langust võiks nimetada katastroofiliseks. 1. aprillist 30. juunini sõitis Tallinki laevadega 388 520 inimest, mis on 85 protsenti vähem kui eelmisel aastal samal ajal. Reisijate arvuna oli kaotus aga 2,26 miljonit, mis võrdub peaaegu veerandiga kogu eelmise aasta seilajatest.

Ehkki firma teise kvartali majandustulemusi pole veel avaldatud, on Postimees hinnanud, et Tallinkil jäi teises kvartalis vähemalt 200 miljonit eurot tulu saamata. Strateegiliselt olulise ettevõttena sai Tallink riigilt mai alguses 100 miljonit eurot erakorralist laenu. 

Tagasi üles