Saarte reisijate arv kukkus eriolukorras 8 protsendini tavapärasest

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Copy
TS Laevad.
TS Laevad. Foto: TS laevad facebook
  • Piirangute kõrvaldamine tõi saartele reisitulva, kuid endine maht pole taastunud
  • Aprillikuus vähendati eriolukorra tõttu reiside arvu 33 protsendi võrra

Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriv TS Laevad teenindas aprillis 14 305 reisijat ning 16 210 sõidukit ja haagist, mida on võrreldes möödunud aasta aprilliga vastavalt 92 protsenti ja 79 protsenti vähem.

Ka reiside arv vähenes aprillis 33 protsendi võrra, teatas ettevõte. TS Laevade juhatuse liikme ja teenindusvaldkonna juhi Ave Metsla sõnul langes ettevõtte aprillikuu reisijate arv eriolukorras kehtestatud piirangute tõttu järsult, kuid lõppenud nädalavahetus näitas, et ettevõtte reisijate numbrid hakkavad taastuma.

Metsla sõnul teenindati perioodil 8.–10. mai kahel liinil kokku 13 122 reisijat ja 6857 sõidukit, neist 9012 reisijat ja 4864 sõidukit Virtsu-Kuivastu liinil ning 4110 reisijat ja 1993 sõidukit Rohuküla-Heltermaa liinil.

«Võrreldes möödunud aasta sama nädalavahetusega on numbrid küll veel 49 protsenti väiksemad, kuid annavad märku sellest, et meie reisijate arv ja reisinõudlus liiguvad taastumise suunas.» Võrreldes nädal varasemaga kasvas reisijate arv möödunud nädalavahetusel üle kaheksa korra. 

TS Laevade parvlaevade reisijate salongid on alates 8. maist reisijatele taas avatud, samuti saab taas tarbida pardapoe ja pardarestorani teenuseid. Laeval olles leiavad reisijad erinevatelt siltidelt käitumisjuhised, kuidas tagada enda ja kaasreisijate turvalisus ja hea tervis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles