Septembris ei jooks, parem tantsiks salsat!

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Jüri Laubis

Suur alkovaba salsapidu linnarahvale koos Casa de Bailega toimub 9. sept kl 19 Bastioni aias (Tallinn, Viru tn 23)! Tasuta salsa töötoad algajatele alustavad sealsamas kl 17.

Septembris ei joo aktsiooniga ühines Casa de Baile tantsustuudio, liitu sinagi ja tule 9. sept Bastioni aeda lahedale alkovabale peole!

Tervise Arengu Instituudi (TAI) uuringu andmetel toovad inimesed alkoholi tarvitamisel põhiliste «plussidena» välja 8 argumenti.

Casa de Baile tantsukeskus vaatas sellele nimekirjale otsa ja sai aru, kui hea ravim alkoholi tarvitamise vähendamiseks on SALSA!

Foto: Jüri Laubis

«Alkohol võtab ära ebakindluse ja ärevuse suhtlemisel»

Salsa trennide ja pidude üks põhialuseid on sotsiaalne pool, mis paneb inimesed omavahel suhtlema. Trennides ja pidudel tantsitakse kümnete, kui mitte sadade, erinevate partneritega ning see harjutab suhtlemisoskust ning vähendab inimestes märgatavalt ebakindlust ja suhtlemisärevust.

«Tunnen ennast enesekindlana»

Salsa tantsuoskus, nagu iga tantsuoskus, muudab inimesi enesekindlamaks. Tantsija õpib hoidma sirget rühti, end elegantselt liigutama, oma keha liikumist hästi koordineerima - see kõik lisab enesekindlust igapäevaellu. Ja kui tants juba nii hästi välja tuleb, et teised inimesed sind tantsupõrandal lahtiste suudega vaatama jäävad, siis tuleb tegeleda pigem tagasihoidlikkuse treenimisega, et mitte liiga enesekindla ja üleolevana näida ;). Salsa tekitab püsiva enesekindluse, alkohol ainult näilise ja lühiajalise.

«Tunnen joomisest naudingut»

Sama väljendavad tantsijad: «Tunnen tantsimisest naudingut». Kuna tantsida on lihtsam ja nauditavam kaine peaga, siis tantsunauding jätab tavaliselt joomanaudingu oma varju. Inimesed valivad suuremat naudingut pakkuva ja tervisele palju paremini mõjuva tantsimise joomise asemel. Ilmaasjata ei kasutata fraasi «Tantsust joobunud».

«Tunnen, et olen kamba liige»

Salsa tantsumaailmaga käib kaasas väga tugev sotsiaalne pool, mille kaudu harrastajad leiavad lihtsalt ja kergelt sadu uusi sõpru ja tuttavaid. Tallinnas toimuvad salsapeod pea iga päev. Igast üritusest võtab osa 50-200 inimest, kes kõik tarvitavad vähe või üldse mitte alkoholi. See on suurepärane kamp, kes oskab end peol vabaks lasta, hästi tunda ja tantsida ilma alkoholilt lisatuge vajamata. Ka sina võid astuda selle kamba liikmeks, kohe! Casa de Baile õpetab heal meelel sulle selgeks selle kamba ühise keele - salsa.

«Klaas veini on vahel mõnus toidu kõrvale»

Klaas veini või õlut on vahel mõnus ka salsa kõrvale. Salsa tantsijad ei ole täiskarsklased, ka neile meeldib vahel klaasikest veini nautida. Aga kindlasti tarbivad nad alkoholi kordades vähem kui tavapidude külastajad. Salsa aitab alkoholi tarbimise tungi vähendada, kuna tantsupõrandal on lõbusam kui õlleklaasi taga istudes.

«See on lõbus»

Täpselt nii, salsa on lõbus! Kui sa suudad elu nautida sama lõbusalt ilma alkoholi abita, siis kasuta seda võimalust. Kui sa oled õppinud tantsu nautima ja sul on kainelt tantsides lõbus, siis ei vaja sa enam alkoholi lõbusaks muutvat, kuid tervist laastavat mõju. Casa de Bailes on alati lõbus!

«Saab põgeneda üksinduse eest»

Mitte ükski teine tegevus ei aita põgeneda üksinduse eest nii hästi nagu salsa. Ausõna. Käi trennides, tantsi pidudel kasvõi iga päev, leia uusi sõpru ja tuttavaid, räägi hobikaaslastega, ela. Nii mõnedki inimesed on salsa avastanud peale oma partnerist lahkuminekut ning salsa on aidanud neil sellest keerulisest elusituatsioonist palju kergemini välja tulla.

«Alkohol aitab mõtted muredelt eemale saada»

Salsatrennid ja -peod pühivad päevased töö- ja elumured peast. Tants, liikumine ja suhtlemine mõjuvad peale pikka tööpäeva värskendavana. Nad liigutavad su fookuse mõtetelt eemale ja hoiavad su teadlikkuse käesolevas hetkes. Mine salsapeole või -trenni ja vaata tantsivate inimeste nägusid ja käitumist, siis saad aru mida ma mõtlen. Liikumise ja eriti tantsimise positiivne mõju inimpsüühikale on teaduslikult laialdaselt tõestatud.

Foto: Jüri Laubis

Elu saab nautida ka ilma alkoholita. Üks suurepärane viis selleks on tantsima õppimine. Eriti sobiv tants on salsa, millega kaasneb nii liikumine, füüsiline treening, koordinatsiooni ja mälu arendamine kui ka sotsiaalne pool ja suhtlemine, uute sõprade-tuttavate leidmine. Uus hobi aitab alkoholi tarbimist piirata.

Kampaaniat «Septembris ei joo» rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest programmi «Kainem ja tervem Eesti» raames.

Copy
Tagasi üles