L, 10.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna öösel esineb mobiilsides häireid üle Eesti

Rivo Veski
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Mobiiltelefon.
Mobiiltelefon. Foto: Margus Ansu

Eesti mobiilside ümberkorralduse tõttu, millega muutub sageduskasutus senisest efektiivsemaks, esineb ööl vastu homset üleriigilisi sidekatkestusi.

Vastavalt tehnilise järelevalve ameti (TJA) ja mobiilside operaatorite kokkuleppele rakendatakse alates 8.02.2015 Eesti raadiosagedusplaani muudatus, millega korrastatakse 900 MHz sagedusalas mobiilsideoperaatorite sageduskasutust.

Korrastamise käigus tõstab TJA iga operaatori seni mitmes osas paiknevad sagedusplokid kokku ja moodustab igale operaatorile tervikliku sagedusvahemiku.

Korrastamise ajal (8. veebruari varahommikul kella 1st kuni kell 3ni) toimub sidekatkestusi.

Muudatus on vajalik, et muuta sageduskasutus efektiivsemaks ja kaotada ära mitmed senised kaitsevahemikud operaatorite sagedusplokkide vahel. Lisaks võimaldab laiem sagedusriba võtta kasutusele uusi 4G ja 5G tehnoloogiaid ning parandada sideteenuste kvaliteeti.

Korrastamine toimub ühiselt kõigi kolme operaatori (EMT, Elisa, Tele2) võrgus ööl vastu 8 veebruari.

Kliendile on ümberkorraldus tajutav nii 2G kui 3G võrgus. Kuni kahe tunni jooksul eelpool mainitud ajavahemikus ei tööta maapiirkondades kõneside ja internet ühegi operaatori 3G võrgus ning häiritud on ka 2G toimimine üle Eesti.

Kõned ja internet kõikide operaatorite 3G võrkudes toimivad Eesti suuremates linnades ning ka 4G võrk toimib tõrgeteta. Lauatelefonidel katkestust ei esine. Sideoperaatorid teevad parima, et sidekatkestuse aeg piirkonniti võimalikult lühike hoida.

Juhul kui vajate hädaabi, kuid mobiililevi puudub, tuleb mobiiltelefonist  eemaldada  SIM-kaart. Sellisel juhul valib mobiiltelefon hädaabinumbrile 112 helistamiseks mõne teise samas piirkonnas kättesaadava ja tugevama leviga võrgu. 112-le saab helistada ka lauatelefonilt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles