Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti Ehitus loodab paekivitehasega koostööd tehes saada piisavalt killustikku

FOTO: Postimees.ee

Paekivitoodete Tehase OÜ ja AS Eesti Ehitus sõlmisid koostöölepingu, mille alusel tegutsetakse ühiselt Nabala lubjakivimaardla geoloogiliste ja keskkonna-uuringute läbiviimisel ning kaevandusloa saamisel.

«Eesti Ehitusele kui erinevate rajatiste ja teede-ehitusega tegelevale kontsernile on koostöö oma pikajalise partneri paekivitoodete tehasega väga olulise tähtsusega,» ütles Eesti Ehituse juhatuse esimees Jaano Vink.«Loodame lepinguga tulevikus katta olulise osa kontserni killustikuvajadusest, kuid täpsemad mahud selguvad loomulikult alles pärast kõiki geoloogilisi uuringuid ja põhjalikku keskkonnamõjude hindamist.»OÜ Paekivitoodete Tehase juhatuse esimees Vladimir Libman lisas, et kuigi Nabala karjääri vastu huvi tundnud paljud kohalikud ja välismaised ettevõtted, sõlmiti koostöölepe just Eesti Ehitusega.«Ja seda kahel põhjusel. Esiteks on tegemist ettevõttega, keda tuntakse kui ausat ja tõsiseltvõetavat äriühingut. Teiseks oleme Eesti Ehitusega koostööd teinud aastaid ja seni on kõik kulgenud väga sujuvalt,» selgitas Libman.Enne kaevandamise algust viivad ettevõtted Nabala lubjakivimaardla Tammiku ja Tagadi uuringualal vastavalt seadusele lõpule üksikasjalikud geoloogilised uuringud, korraldavad keskkonnamõjude hindamise ning hangivad kaevandamiseks vajalikud load.Pärast nende tegevuste õnnestumist investeeritakse vajalikesse seadmetesse ja infrastruktuuri. Uuringute tulemused kinnitab Keskkonnaministeeriumi juures tegutsev varude komisjon, pärast mida viiakse läbi tulevase karjääri keskkonnamõjude täielik hindamine.Esialgsete plaanide kohaselt peavad paekivi varud olema kinnitatud käesoleva aasta 1. juuliks.Uuringutulemuste sobivuse ja riikliku kaevandusloa saamise korral plaanitakse koostada mäetööde korraldamise professionaalne projekt, valmistamaks ette karjääri avamist aastatel 2009 – 2010 ning teostamaks heaperemehelikult hilisemat ekspluatatsiooni.Koostööleping on sõlmitud 10 aastaks. Osapoolte kokkuleppel ei avalikustata koostööleppe üksikasju.

Tagasi üles
Back