Raul Eamets: tööturu olukord sisendab Eesti majandusele optimismi

BNS
Copy
Raul Eamets.
Raul Eamets. Foto: Signe Oidekivi / Scanpix

Statistikaameti poolt avaldatud tööturu kiirstatistika tõestab taas, et vastu suve toimub tööturu elavnemine, sest juurde tuleb hulgaliselt hooajalisi töid, leiab Bigbanki peaökonomist Raul Eamets.

«Ühelt poolt avanevad uued töökohad põllumajanduses seoses hooajatööde algusega ning teiseks tänu ilusatele ilmadele on laienenud ka majutus ja toitlustusasutuste tegevus. Lisaks on alanud ka puhkuste periood. Suurenenud nõudlust tööjõu järele aitavad täita koolilapsed, kellel on alanud koolivaheaeg. Uute töölepingute arv, mis sõlmiti selle aasta mais on sama, mis oli 2019 ja 2021. aastal ehk suurusjärgus 40 000. Seda on natuke vähem kui 2023 ja 2022, kuid pea kaks korda rohkem kui koroona aastal, kui inimeste liikumine oli füüsiliselt piiratud,» märkis ta.

Tema sõnul tuleb andmetest ka välja, et IT valdkonnas on hõive pigem vähenenud eelmise aastaga võrreldes. «Seda seletab suure tõenäosusega jätkuvalt kõrge intressitase, mis teeb idufirmade jaoks raha kaasamise kalliks, mistõttu ei ole siin näha kiiret hõivekasvu enne kui intressid jälle allapoole tulevad ehk sisuliselt alles järgmisel aastal,» ütles ta.

Märksõnad

Tagasi üles