FOTOD JA VIDEO Eesti Energia uus juht: energiasektoris algab suur areng

Copy

Eesti Energia juhi kohale asuv Andrus Durejko tunnistas, et mõtles enne sellele kohale kandideerimist väga põhjalikult, kuna energiasektor on kriisis ja töö saab olema raske. Samas on kogu energiasektor Durejko sõnul suure arengufaasi alguses ja see amet pakub põnevat väljakutset.

Täna hommikul sai teatavaks, et Eesti Energia uueks juhiks saab Ericsson Eesti senine juht Andrus Durejko.

Eesti Energia hakkas uut juhti otsima mullu sügisel, kui vastuolud Kaja Kallasega Hando Sutteri ametist viisid.

Sutteri volitused Eesti Energia juhatuse esimehe ametis lõppevad vastavalt kehtivale lepingule 31. märtsil. Juhatuse liikme leping lõpeb 31. märtsil ka Andri Avilal, Raine Pajol, Margus Valsil ja Agnes Roosil.

Durejko ütles videointervjuus Postimehele, et otsus kandideerida Eesti Energia juhiks tuli tal päris raskelt ja enne otsustamist võttis ta pika mõtlemisaja.

«Otsustavaks sai see, et olin ühes valdkonnas töötanud juba väga pikka aega, olen Ericssonis olnud 28 aastat. Energiasektor on küll kriisis, aga selles valdkonnas on algamas suur areng, mis pakub erinevad väljakutseid. Eesti Energia on laiapõhjaline ettevõte ja see pakub huvitavat väljakutset,» ütles Durejko.

Eesti Energia juhiks saades peab Durejko oma eesmärgiks teha tööd võimalikult hästi, kuid täpsemad mõtted lubas ta teha avalikuks siis, kui asub uude ametisse. «Ülesandeid on palju, Eesti Energial on väga ambitsioonikas strateegia ning vajalikud muudutused, tuleb sisse viia,» ütles ta.

Ta selgitas, et energia, nii nagu ka mobiilside, on võrguäri. «Neid lahendusi tehakse koos ja lahendatakse ühiselt. Üksinda on väga raske ühel ettevõttel midagi teha. Mis puudutab Elektrilevi lahutamist Eesti Energiast, siis tuleb tegutseda vastavalt sellele, millised on omaniku ootused,» lausus Durejko.

Tagasi üles