Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Sisuturundus

Naudi vihma veekindlas ja hingavas jopes

FOTO: Tamrex

Vihmase ilmaga ei pea õues midagi tegemata jääma, sest kvaliteetsed veekindlad riided on mugavad, hingavad ja nägusad. Umbsed, ebapraktilised ja ebamugavad kilekotilaadsed üleriided jäägu igaveseks ajalukku. Need kaitsevad küll vihma eest, kuid mitte märjaks saamise eest, sest jope sisse tekkiv kehaniiskus ei pääse kuidagi välja. Hea veekindel jope ei ole umbne kilekott keha ümber.

Lahendus on 100% veekindel, kuid hingav jope, mis ei lase sellisel määral kehaniiskusel riiete alla koguneda, lastes üleliigse välja.

Vihmariiete valik sõltub mitmest tegurist, näiteks sademete hulgast, tegevuse intensiivsusest ja kestusest. Vastavalt sellele tuleb langetada otsus, kas valida 100 protsenti veekindel jope või hoopis vett hülgav riietus.

Veekindel vs vetthülgav

1. VEEKINDEL

MÄRKA MÄRKI - EN 343

Ebamugav ja ajutine, hind soodne (10€ - 80€):

Veekindel PU, PVC, nailon PVC vms materjalist tehtud kilejope ei hinga üldse. See pakub küll kaitset vihma eest, kuid mitte märja enesetunde eest. Sellise jope kandjal hakkab kiiresti palav ja tulemus on ebameeldiv märg enesetunne. Ka materjal ise ei ole keha vastas kuigi meeldiv, enamasti külm ja jäik. Lisaks võib selline kilejope kiiresti rebeneda või kulub välispinnale kantud veekindel kattekiht aja jooksul maha.

Väga hea valik, hind mõistlik (100€ ringis või pisut enam)

Kõige parem ja mugavam kaitse vihmase ilma vastu on veekindlad ja hingavad rõivad. Need valmistatakse kangast, millel on tugevast ja vastupidavast materjalist välispind, mis pahemalt poolt on kaetud veekindla, ent hingava membraaniga. Kõik õmblused on veekindlaks teibitud. Selline lahendus pakub täieliku kaitse vihma eest, kuid säilitab kuiva ja hea enesetunde ning optimaalsed olud jope sees.

Väga hea valik, hind pigem kallis (250€ - 500€)

Üks tuntuim veekindla membraani tootjaid on GORE-TEX, mida peetakse õigustatult parimaks maailmas. GORE-TEX membraaniga jope on 100 protsenti veekindel ning tagab hea õhuvahetuse.

FOTO: Tamrex

SNICKERS Workweari veekindel, hingav jope

SNICKERS Workweari veekindlad, hingavad püksid

2. VETTHÜLGAV

Vetthülgavad rõivad pakuvad kaitset ajutises või kerges vihmasabinas, tagades samal ajal pisut parema hingavuse kui 100 protsenti veekindel riie.

Talvisel ajal, kui õhutemperatuur langeb miinuspoolele, vesi jäätub ning kaob märjaks saamise probleem. Veekindlus ei ole riietuse puhul enam oluline, küll aga mugavus, hingavus ja soojapidavus.

Vett hülgava jope kaitse vee vastu saavutatakse hüdrofoobse kangaga, mis tõrjub kokkupuutel vett tagasi. Sageli on vett hülgav rõivas tegelikult veekindlast kangast, kuid teipimata õmblustega, kust pikemalt tugevama vihma käes olles võib hakata vett läbi tulema.

Vahel aga on kangas töödeldud näiteks DWRi (Durable Water Repellent ehk vastupidav vetthülgavus) viimistluse või mõne nanoainega. See muudab vee kanga pinnal tilgaks, mistõttu see läbi kanga ei imbu.

DWR-viimistlus ei mõjuta kanga hingavust, sest see ei moodusta kihti tekstiili pinnale, küll aga kulub see aja jooksul kangalt maha.

Aga jalad?

Märka tervikut! Jalgade kuivana hoidmine on samuti tähtis. Vesi ei tule mitte ainult taevast alla, vaid pritsib ka maast vastu jalgu või voolab jope pealt reitele. Tõeliselt märja ilmaga vajad veekindlaid pükse, kvaliteetseid NOKIANi kummikuid või veekindlaid saapaid.

Tule lähimasse TAMREXi kauplusesse ja valmistu vihmaseks hooajaks nagu professionaal. Varustada end kvaliteetsete, mugavate, vastupidavate, funktsionaalsete ja nägusate rõivaste ning jalatsitega.

Tipptasemel Snickers Workweari veekindel ja hingav jope, soe Woolpoweri kampsun vaheriideks, Soomes käsitööna valmistatud NOKIANi kvaliteetkummikud ja TAMREXi Pro-sarja kindad, mis istuvad käes nagu valatud.

TAMREXi katuse alla on koondunud oma valdkonna maailma tipptegijad. Lisaks on neil meeldivalt sõbralik ja professionaalne teenindus ning ilusad poed.

Toimetus ootab lugejate küsimusi
Saada
Tagasi üles
Back