N, 2.02.2023

Tallink teeb juuli lõpus erireisi liinil Helsingi-Saaremaa-Helsingi

Jaano Martin Ots
, toimetaja
Tallink teeb juuli lõpus erireisi liinil Helsingi-Saaremaa-Helsingi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koroonakriisi üheks epitsentriks kujunenud Saaremaa püüab turismisektorile taas elu sisse puhuda.
Koroonakriisi üheks epitsentriks kujunenud Saaremaa püüab turismisektorile taas elu sisse puhuda. Foto: Sander Ilvest

Tallink Grupp teatas täna, et pakub sel suvel kõigile reisihuvilistele harukordset võimalust seilata Helsingist otse Saaremaale.

Ühekordne erireis liinil Helsingi-Saaremaa-Helsingi toimub 27. – 29. juulil 2020. Erireis toimub Tallink Grupi laevaga Victoria I, mis on üks vähestest ettevõtte reisilaevadest, mis oma suuruse tõttu saab silduda Mustjala vallas Ninase külas asuvas Saaremaa süvasadamas. 

Reis väljub 27. juuli pärastlõunal Helsingi Läänesadamast, jõuab järgmisel hommikul Saaremaale ning lahkub saarelt õhtul kell 18.00. 

«Saaremaa elanikud, meedia ja kohaliku omavalitsuse esindajad on juba mitmeid aastaid meilt küsinud, millal võiks mõni Tallinki laevadest alustada opereerimist Saaremaale, näiteks teel Stockholmi peatusega Saaremaal. Kuigi seekord pole tegemist uue regulaarliini avamisega ning samuti ei toimu peatust teel Stockholmi, oleme viimaks tulnud vastu nii klientide kui saarlaste soovidele ja korraldame eelkõige just meie Soome klientide suureks rõõmuks erireisi ühele Läänemere kõige imelisemale saarele,» ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene.

«Saaremaa on hiljuti üle elanud väga keerulised ajad, olles koroonakriisis sattunud ülejäänud Eestist raskema löögi alla. Seetõttu on mul eriti hea meel, et saame anda oma tagasihoidliku panuse ning aidata Saaremaa majandusel ja turismisektoril sel suvel pisutki taastuda ja võimaldada paljudel soomlastel seilata otse oma pealinnast seda imelist saart avastama kas siis üheks päevaks või pikemaks puhkuseks,» selgitas Nõgene.

«Teadupoolest on paljudel Soome kodanikel Saaremaal ka suvekodud ja Saaremaa on soomlaste seas väga populaarne lähireiside sihtkoht. Kõlagu Saaremaa valss seekord siis otseteel Helsingist-Saaremaale,» märkis Nõgene. 

«Meil on väga hea meel, et Tallink annab meie Soome sõpradele selle uue võimaluse Saaremaad külastada. See kevad tõi endaga kaasa mitmeid ootamatuid reisipiiranguid ja seetõttu on meil just eriti suur rõõm, et nüüd on kõigil taas võimalus meie kaunist saart külastada,» sõnas Saaremaa abivallavanem Kristiina Maripuu.

«Soome meedia tundis sel kevadel suurt ja sõbralikku huvi Saaremaa vastu ja me rääkisime juba siis, et ootame soomlasi väga oma saarele, meie mereäärsesse paradiisi, tagasi. Nüüd on see siis taas võimalik ja Tallink muudab meie sõprade siiatuleku veelgi erakordsemaks,» kommenteeris Maripuu.  

Saaremaa süvasadama eripärast tulenevalt saavad reisijad Saaremaa sadamas maale vaid jalgsi. Laevale on soovi korral Helsingis küll võimalik autoga peale tulla, kuid auto on reisi vältel pargitud laevale. Piletimüük Saaremaa erireisile avati täna, 17. juunil 2020 ja piletid on saadaval Tallink Grupi veebilehtede kaudu www.tallink.ee ja www.tallinksilja.fi.

Märksõnad
Tagasi üles