K, 29.06.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ober-Haus Kinnisvara: palgad on vahendustasude tõttu langenud

Laura Raus
Ober-Haus Kinnisvara: palgad on vahendustasude tõttu langenud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kinnisvara
Kinnisvara Foto: Toomas Huik

Kinnisvarabüroo Ober-Haus töötajate palgad on vahendustasude languse tõttu vähenenud ning ettevõte on koondanud hindajaid.


Maaklereid, kelle tasu suurus sõltub vaid töötulemustest, pole pidanud koondama, ütles Ober-Hausi raamatupidaja assistent Marika Soosaar. Hindajaid, kelle tulu koosneb põhipalgast ja tehingute pealt saadavast tasust, on Ober-Haus aga viimase aasta jooksul koondanud 5-10.

Osalisele tööajale pole Ober-Haus viimasel aastal inimesi viinud. Samuti pole töötajaid Soosaare kinnitusel praegu osaliselt tasustataval puhkusel.

Statistikaameti andmetel tõusis kinnisvara tegevusala II kvartalis brutotunnipalk aastaga 10,9 protsenti. Brutotunnipalga kasvu mõjutas 1,5 protsendipunkti võrra ebaregulaarsete preemiate tõus 33 protsenti, ütles statistikaameti palgastatistika talituse juhataja Mare Kusma.

Kinnisvarafirmade liidu juhi sõnul on ebaregulaarsete preemiate tõus ilmselt tingitud tulemustasude osatähtsuse kasvust.  

Ober-Haus ei maksnud II kvartalis tavapärasest rohkem ebaregulaarseid preemiaid, ütles Soosaar. Ettevõtte töötajate tasustamise süsteem ja põhimõtted pole tema sõnul viimasel ajal muutunud. 

Tagasi üles