Ära lase end laisklejast häirida. Hoidu keskendumast laiskleja tegevusele. Pole ju sinu asi, et ta päev läbi Facebookis istub, sõpradega lobiseb või laua taga tukub. Keskendu oma tööle, selle asemel, et oma aega laiskleja peale raisata.
Unusta õigluseteema. Elu ei olegi õiglane. «Tihti ütlevad inimesed, et selline olukord on ebaõiglane, kuid tõsi on see, et ega midagi ei muutu,» räägib Robbins. «Pidevalt õigluse peale mõeldes hakkame me iseennast halvasti tundma, aga seda pole ju vaja.»
Ära lase olukorral muuta oma suhtumist kolleegisse. Kui sa kulutad oma energiat laisavõitu kolleegi arvustamisele ja vihastele emotsioonidele, hakkavad sinu enda töötulemused kannatama. Pea meeles, et vaenulik kolleeg on palju hullem kui laisk töökaaslane.
Väldi lobisemist ja kaebamist. Kiusatus võib olla suur ja sõltub väga palju juhist, kas tasub tema tähelepanu juhtida asjaolule, et keegi viilib või siis mitte. Mõni juht võib olla info eest tänulik, samas mõni teine võib öelda, et igaüks tehku oma tööd ning ärgu käigu kaebamas.
Ära muutu ise samasuguseks. Ära takerdu kahetunniste lõunate rutiini ja kui töökaaslane alustab sinuga lõputuna näivat lobisemist, siis lõpeta see, viidates pooleliolevale tööle.
Vaata, et laiskleja tegemata tööst ei saaks sinu probleem. Ära võta tema tööd endale teha, vaid meenuta talle tööülesandeid ja tähtaegu.
Ära lase neil mõjutada oma edu. Kui laiskleva kolleegi pärast kannatab kogu projekt ning ülemus märkab, et töö ei saa kuidagi valmis, siis ära võta süüd endale. Nüüd on sul võimalus rääkida, mis tegelikult toimub.