Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Tänavakunstifestivali näitus valmib lammutatavas ööklubis Ööklubist Pattaya, mis avas uksed aastal 2004 Turu tänavas Eesti Energia endises kontorihoones, ei ole juba aastast 2009 peopidamise helisid tänavale kaikunud. Ka selle asemel järgemööda koha sisse võtnud Ahi ja Cleo on vaikinud. Hoone ootab mahalõhkumist, sisemuses on lammutus juba alanud. Just see sobis suurepäraselt eeloleval neljapäeval sealsamas näituse «Peitus» avamisega algava tänavakunstifestivali Stencibility korraldajatele.
Dvin avab teatrisuve kollase kabrioletiga Et intervjueerida Emajõe suveteatri 25 aastat tagasi asutanud Andres Dvinjaninovit, tuli minna Karlova teatri aeda. Aga esmalt hakkas teatri ees silma rõõmsat suvekarva kabriolett, mille katus oli alla sõitnud. Küsimus selle kaunitari kohta ja teisedki pärimised käisid sinatamisi, sest me oleme Dviniga pärit samast ajast ja samast kohast: elasime poisipõlves Tartu pärmivabriku kõrval ema juures. Emad olid meil siiski erinevad, isadest rääkimata.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
Viirusest räsitud teatrielu kahjustusi mõõdab piletimüük Teatrilaevastik on heisanud purjed, et hakata seilama uue hooaja tormistel vetel. Vanemuise 151. hooaja avasid 21. augustil muusikalavastus «Õhtu Leháriga» ja läinud reedel draama «Kaalud». Emajõelinna väiksemad etendusasutused Tartu Uus Teater, Must Kast ja Tartu suveteatri selts oma lipulaeva Karlova teatriga võtavad publiku pardale septembri algul. Paras aeg uurida, kui rasket mõju on kergelt nakkav haigus avaldanud nende hooajale.
Valmib film Ülo Soosterist – mehest, kes jäädvustas end Moskva kunstiavangardi Armastusfilmide festival Tartuff ei toonud tänavu Tartusse pelgalt filmiseansse, selle ajal leidis loomemajanduskeskuses aset ka Eesti dokumentalistide gildi seminar, kus muu hulgas tutvustati oktoobris valmivat dokumentaalfilmi «Ülo Sooster. Mees, kes kuivatas rätikut tuule käes». Moskva avangardi sügava jälje jätnud kunstnikku portreteeriv film peaks esilinastuma Soosteri sünniaastapäeval, 17. oktoobril Moskvas Tretjakovi galeriis ja 21. oktoobril Kumus.
Tartuffi juht loodab viroloogiliselt ohtlikul ajal virtuaalsele kinosaalile Kultuurikorraldajana Tartus, Tallinnas ja Narvas rohkesti kogemusi saanud Kristiina Reidolv (42), kes andis intervjuu kolmapäeval ERMis tegutsevas stuudios, asus mullu aprillis eest vedama Tartu loomemajanduskeskust ja ühtlasi Tartu filmifondi. Armastusfilmide festivali tiimiga liitus ta tänavu kevadel koroonakriisi kõrgajal ja juhib nüüd peakorraldajana Tartuffi vaatajate ette ajal, kui see viirus on taas just Tartus pead tõstnud.
Panoraamseks kloonitud kurviline mängufilm linastub vaid üks kord Aastal 1959 tuli ekraanile mustvalge eestikeelne komöödia- ja spordifilmide alla liigitatud «Vallatud kurvid», kus motosportlased kihutavad Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrajal. Järgmisel aastal sai Tallinna kinostuudio Moskvast ülesande teha seesama film uuesti, aga panoraamse värvilise mängufilmina – esimesena maailmas. Haruharva linastatud «Ohtlikud kurvid» tuleb nüüd korraks ekraanile Tartu Elektriteatris.
Tagasi üles
Back