T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Leedu ei välista IMFilt laenu küsimist

Kaja Koovit
Leedu ei välista IMFilt laenu küsimist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Leedu rahandusminister Algirdas Semeta.
Leedu rahandusminister Algirdas Semeta. Foto: Reuters / Scanpix

Praeguses majandusolukorras peame kulusid koomale tõmbama, aga ei ole sugugi võimatu, et tuleb ka rahvusvaheliselt valuutafondilt laenu küsida, ütles Leedu rahandusminister Algirdas Semeta Briti majanduslehele Financial Times.

«Oleme suutelised ise vajalikke kokkuhoiumeetmeid rakendama, kuid analüüsime olukorda ega välista välisfinantseerimise vajadust,» ütles Semeta.

IMFilt laenamise võimaluse kaalumist on valitsusele soovitanud ka Leedu keskpank.

Järgmisel nädalal avaldab rahandusministeerium uue majandusprognoosi, mis analüütikute hinnangul näeb selleks aastaks ette 10-protsendilist majanduslangust. Veel detsembris ootas ministeerium vaid 4,9 protsendi suurust langust.

Semeta tõdes, et muutused majanduses toimuvad väga kiiresti, kuid ka valitsus plaanib majandusolukorra stabiliseerimiseks kiireid meetmeid. Aprillis peaks valitsuse kulukärped olema 3 protsenti SKTst, millele järgnevad uued sammud juunis.

Märksõnad
Tagasi üles