Kui varem oli Eesti Energia hinnapakettides suurematel kodutarbijatel ehk näiteks elektriga kütjatel võimalik tarbida soodsama hinnaga elektrienergiat, siis nüüd suurematele tarbijatele olulist hinnaeelist ei pakuta. E24 uuris Eesti Energialt, miks see niimoodi on ja kas tegemist on ettevõtte senise poliitika muutusega.
Miks Eesti Energia ei paku tarbimispõhiseid pakette?
Vastab Eesti Energia pressiesindaja Eliis Vennik:
«Hinnapakkumiste tegemisel arvestame peamiselt klientide tarbimisgraafikut, st. päevase ja öise elektritarbimise osakaalu, aga lisaks ka tarbimiskogust. Iga klient ei saa päris personaalset hinda, vaid kliendid on tarbimisgraafiku- ja koguse alusel jagatud gruppidesse,» märkis ta. Suuremad elektritarbijad, kes tarbivad rohkem elektrit ka öösel, saavad Venniku sõnul osa soodsamast elektrist öösel.
Avatud turul on klientidele tehtavate pakkumiste aluseks on börsihind. Kui vaatame keskmiseid päeva ja öö börsihindu, siis on ööelekter börsil ligi 30 protsenti soodsam. «Nõnda suurt öise ja päevase elektrienergia maksumuse erinevust nagu seda on seni olnud, avatud turul pole,» tõdes Vennik. «Sõltuvalt kliendigrupist on meie pakettides päeva ja ööhinna erinevus 30-40 protsenti (tänases kodulehel olevas hinnakirjas, mis ei arvesta kliendi elektritarbimist, on erinevus 30 protsenti),» selgitas Vennik.