Eurostati andmete põhjal selgitatakse meile, et Eestis on elektrienergia hind Euroopa Liidu madalaim, kuid Eurostati andmetes pole poolt sõnagi meil lokkavast vaesusest, kus keskmine pension on allapoole vaesuspiiri ja madalapalgaliste töötajate kuusissetulek ületab vaesuspiiri mõne euroga. Nii väike sissetulek piirab paljudel ka elektritarbimist.
Riikliku tarbimisvastase ehk säästualase lobitöö tulemusel on elektri tarbimine vähenenud sedavõrd, et Elektrilevil ei jagu enam raha elektrivõrkude remondiks ja sellepärast tuleb pidevalt tõsta võrgutasusid.
Elekter on kaup ning filosoofiliselt mõeldes tuleb pakendiseaduse järgi ja teistele normdokumentidele toetudes viia kaup (elekter) tarbijale kätte korras pakendis. Elektri puhul tähendaks see korras elektriliine.
Kui on juba vabaturg, siis olgu see turg tõesti vaba ka vahendajatest, kelle kaudu ostes on elekter kallim kui otse börsilt.
Siinjuures paneb imestama elektrimüügi saamatusest tingitud jultumus, kus pakendi hind (võrgutasu) on kaks korda kõrgem kauba (elektri) hinnast ja uus taotlus võrgutasu suurendamise nurumiseks on juba jälle teel.
Eesti Energia on äriregistrisse kantud äriettevõte, kus elektri müügist tulu saamiseks peaks kaupa oskuslikult ja palju müüma, mitte reklaamima säästmist. See annab varjatult vihje, et ärge kaupa (elektrit) ostke.
Olukorrast päästaks, kui Eesti Energia teeks tõhusamalt elektrimüügi turundustööd, mitte vastupidi. Pole kuulnud, et ükski äriettevõte ja tootja jääks püsima oma kaupa nii rumalasti reklaamides.