Riigikogu on läbi aastate Toompea lossi jaganud mitme asutusega. Tänaseks on allüürnikud lossist välja kolinud, aga lisaks neile vabanenud ruumidele on parlament enda kätte saanud veel kolm Toompeal asuvat hoonet.
Riigikogu kantselei direktor Heiki Sibul põhjendab parlamendi laienemist varem valitsenud ruuminappusega.
«Alles see oli, kui kõikidel riigikogu liikmetel polnud oma töölaudagi, kabinetist rääkimata! Samuti oli suur puudus nõupidamiste ja koosolekute ruumidest,» sõnas ta Postimees.ee'le.
Üheks põhjuseks riigikogu laienemisele oli ka 2007. aastal vastu võetud seadus, mis käskis riigikogu kantseleil tagada saadikute abidele töökohad. Kantselei direktori sõnul olid abide töökohad ettenähtud saadiku kabinetti ehk saadik oleks oma abiga jaganud kabinetti.
101 saadiku abilist pidid tööle asuma järgmisest koosseisust ehk kahe aasta pärast, kuid säästuaeg sundis saadikuid oma abiliste palkamisest loobuma.
Kui seni jagasid saadikud tööruume oma kolleegiga, siis alates mullu novembrist on igal rahvaesindajal oma kabinet.
Riigikogu laienemine sai alguse 2000. aastal, kui valitsus vahetas lossi Stenbocki maja vastu. Samal aastal sai parlament enda kätte Toom-Kooli 3 ja 5 majad (Kaardil Toompea lossist üleval paremal).
Ligi 580-ruutmeetrilisse Toom-Kooli 3 hoonesse kolisid pärast remonti parlamendi teabekeskus ja valimiste osakond, kus kokku töötab seitse inimest. Ligi poole väiksemas Toom-Kooli 5 hoones asub parlamendi välissuhete osakond, kus töötab üheksa inimest.
Kaks aastat tagasi lahkusid Toompea lossist ka Riigi Teataja kirjastus ja selle trükikoda ning rahvusarhiiv. Neist tühjaks jäänud majatiiba rajas parlament oma konverentsikeskuse, mis mahutab kuni 150 inimest.