T, 5.12.2023

Lindorff: tüüpiline võlgnik on 35-aastane mees

Kaja Koovit
, majandustoimetuse juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Võlgnik.
Võlgnik. Foto: SCANPIX

Igapäevaste tarbekaupade ja kommunikatsiooniteenuste eest võlgu jäävate inimeste hulk on tänavu eelmise aastaga võrreldes vähenenud, kuid keskmine võlasumma on viiendiku võrra kasvanud. Selle aasta  tüüpiline võlgnik on 35-aastane mees, selgub Lindorff Eesti analüüsist.

Tüüpilisel võlgnikul on Lindorffi teatel üks-kaks õigeaegselt maksmata arvet ning keskmine võlasumma on 230 eurot. Naised on rahaga ümberkäimisel ettevaatlikumad, võtavad kuulda spetsialistide nõu ja vabanevad enam vanadest võlgadest.

Kuigi võlgnike arv väheneb, on need inimesed, kes oma arvete maksmisega hätta jäävad, suurema summa võlgu. Keskmine võlasumma on kasvanud  20 protsenti.

Samuti näitab analüüs, et võlgnike seas on kõige kiiremini kasvanud noorte inimeste hulk. 

«Võlglaste noorenemine näitab, et noored inimesed peaksid enam kontrollima oma spontaanseid rahasoove, sest nende kiire täitumisega laenude abil käib tavaliselt kaasas suurem intress,» märgib Lindorff.

Enamik võlgnikke elab Tallinnas ja Harjumaal. Aastaga on kasvanud enim Lõuna-Eesti võlgnike arv.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles