Vaata, kellest loodetakse tulevasi riigi tippjuhte

Kristina Traks
, majandusajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigikantsei valis suure konkursi tulemusena välja seitse noort inimest, kellest loodetakse koolitada tõhusat täiendust riigiasutuste töötajate ridadesse. Kes need inimesed on?

Väljavalitute hulgast leiab mitmekesiste huvide, hea haridusega noori ja ühiskondlikult aktiivseid noori.

Programm kestab 2014. aasta aprillini ning selle aja jooksul töötavad selles osalejad erinevates ministeeriumides ja riigikantseleis ning osalevad mitmetes arendustegevustes. Pärast programmi lõppu peaksid osalejad olema väga hea ettevalmistuse ja mitmekesise kogemusega ning neid ootavad väljakutsed avalikus teenistuses ja kogemuse kasvades juhtival kohal.

Triin Noorkõiv, Haridus- ja Teadusministeerium

Lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. Algatuse «Tagasi kooli» eestvedaja. Noored Kooli programmi vilistlane, olles inglise keele ja karjääriõpetuse õpetaja Tallinna Ühisgümnaasiumis. On töötanud muuhulgas Sihtasutus Noored Kooli kommunikatsiooni- ja turundusjuhina ning Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi projektijuhi ja konsultandina. Omab töökogemust Hiinast ja Singapurist. Rahvusvahelise üliõpilasorganisatsiooni AIESEC endine asepresident ja tänane vilistlane. Huvideks inimesed ja ühiskonnad,  õppimine ja haridus,  jätkusuutlik areng. Entusiastlik kultuurielus osaleja, maailmas ringi uudistaja ja tervisesportlane.

Mikk Lellsaar, Kaitseministeerium

Tallinna Tehnikaülikooli magistrikraad elektroenergeetikas spetsialiseerumisega energiakaubandusele. Vahetusüliõpilasena tudeerinud Prantsusmaal (Université de Technologie de Troyes) ja Portugalis (Porto University). 2009 sügis TTÜ Arengufondi Eesti Energia magistriõppe stipendium. Töötanud muuhulgas TTÜ Elektrimasinate ja elektrotehnika aluste instituudis ning tuuleenergeetika ettevõttes Vestas Nacelles Estonia. Noored Kooli programmi raames õpetanud Tallinna Saksa Gümnaasiumis füüsikat. Meeldib raamatuid lugeda, reisida ning tutvuda uute kultuuride ja inimestega. Naudib sportlikke eluviise – mängib aktiivselt võrkpalli ja korvpalli, harrastab tennist ja lumelaua sõitu. Diabeetikuna lööb aktiivselt kaasa ühiskonna teadlikustamises suhkruhaigusest ning diabeetikute eluväärtuste edendamises.

Karmen Limmer , Põllumajandusministeerium

Magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist juhtimise ja turunduse erialal. Töökogemus: TTÜ üliõpilasesinduse juhatuse liige ja Eesti Disainikeskuses ettevõtluse, disaini ja inseneeria töötubade juhendaja.

 Uurimisvaldkond teadustegevuses:

- Strateegiline juhtimine: strateegiaprotsess ja strateegiapraktikate uurimissuund

- Strateegiliste algatuste evolutsiooniteooria

Kuulumine erialastesse organisatsioonidesse: European Academy of Management (EURAM),  European Group for Organizational Studies (EGOS), Strategic Management Society (SMS), Tallinna Tehnikaülikooli Strateegiapraktikate Uurimisrühm SPUR.  Kuulumine ühiskondlikesse organisatsioonidesse: TTÜ üliõpilasesinduse vilistlane, Eesti Üliõpilaskondade Liidu volikogu vilistlane, Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaua vilistlane.

Merilin Piik, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Bakalaureusekraad Eesti Maaülikoolist(kinnisvara planeerimise eriala), lõpetamas magistriõpet Talinna Ülikoolis (organisatsioonikäitumise eriala). 2006-2012 töötanud Kinnisvaraekspert OÜ-s kutselise kinnisvara hindaja ning kinnisvaraturu analüütikuna.  Kuulunud üliõpilasorganisatsiooni AIESEC ning osalenud EÜL-i ja EÕEL-i koostöös läbi viidud noorte koolitajate arenguprogrammis. Kuulub Eesti Kinnisvara Hindajate Ühingusse ja Eesti Personalitöö Arendamise Ühingusse PARE. Omab aeroobikatreeneri I taseme kutsetunnistust, lisaks tegeleb maastiku- ja maanteerattaspordiga.

Margo Nõukas,  Keskkonnaministeerium

Lõpetamas magistriõpinguid TÜ majandusteaduskonnas. 2012. a. vahetusüliõpilane Konstanzi Ülikoolis (risk management, international monetary economics),2011Intensive Program Diploma in International Organizations and Transnational Trade Law, University of Deusto.

Praktikakogemus Saksamaal (international sales trainee). TTÜ juhtimiskaasuste võistluse Juhtimisaju 2009 finalist. Olnud  tippsportlane odaviskes.

Margarita Sokolova, Kultuuriministeerium

Tallinna Ülikool, Eesti Keele ja Kultuuri Instituut, kommunikatsioon (magistrikraad); magistritöö teemal „Sotsiaalse ettevõtte definitsioon Eesti kontekstis“. Töökogemus: SA Heateo koolitus- ja kommunikatsioonijuht, varasemalt vabakutseline tõlk, samuti töötanud projektijuhina Haabersti Vene Gümnaasiumis. Kuulub ühendustesse  European Integration Forum, MTÜ Õppekeskus Fortuna (asutajaliige), samuti olnud tegus tudengiorganisatsioonides  MTÜ AEGEE, MTÜ Tegusad Eesti Noored, MTÜ Roof Records jne. Tallinna Õpilasesinduse juhatuse liige (2003-2005). Huvialad: fotograafia ja vabad kunstid (joonistamine)

Priit Tinits, Riigikantselei

M.Sc. kraad majandus- ja tarbijapsühholoogias Leideni Ülikoolist Hollandis. B.Sc. kraad majanduses ja ärijuhtimises Stockholmi Kõrgemast Majanduskoolist Riias (SSE Riga), B.A. kraad psühholoogias Tallinna Ülikoolist. Vahetussemestrid Kopenhaageni Ülikoolis, Coimbra Ülikoolis Portugalis ja Kasahstanis Juhtimise, Majanduse ja Strateegiliste Uuringute Instituudis.

Praktikakogemus Arengufondis ja Praxises, töökogemus finantsanalüütikuna. Lisaks töökogemus Keeniast, Etioopiast (Etioopia Naiseksportööride Liidus konsultant). On olnud Euroopa Psühholoogiaüliõpilaste Ühenduste Liidu President. 2. koht üliõpilaste turundusvõistlusel «Turundusaju» 2008, 1. koht Vilniuse Ettevõtlusvõistlusel 2005, 4. koht PricewaterhouseCoopers üle-baltilisel ettevõtte rahanduse olümpiaadil 2005, 2. koht üle-eestilisel geograafia olümpiaadil 2002.

Tagasi üles