Swedbanki jurist Dmitry Kuravkin annab nõu, kuidas taolises olukorras igapäevaseid pangaasju ajada.
Äriühingu kõige tähtsam organ on selle juhatus. Juhatus on ainsana õigustatud esindama ühingut selle suhetes kolmandate isikutega, samuti määrama selleks teisi ühingu poolseid esindajaid (prokuriste, volitatud esindajad). Paraku ei ole vaidlused juhatuse koosseisu üle haruldane nähtus. Sisemised vaidlused ja nendega seotud asjaajamine võivad aga olla suureks probleemiks igapäevaste rahaasjade ajamisel. Veelgi enam, neisse kolmandate isikute kaasamisel esineb olukordi, kus kolmandatele isikutel ei ole enam võimalik kindlaks teha, kes on ühingut tegelikult õigustatud konkreetses olukorras esindama.
Vaatamata asjaolule, et juhatuse liikme kohta äri- või mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse tehtaval kandel on kolmandate isikute suhtes oluline tähendus, ei kinnita registrikanne automaatselt juhatuse liikme õiguslikku seisundit.
Teistest sagedamini toimuvad sarnased vaidlused just korteriühistute ja osaühingute ridades. Üht-teist vaidlustest on kajastanud ka meedia. Probleemid, mis on seotud nt olukordadega, kus juhatus kuritarvitab korteriomanike usaldust või varjab liikmete eest informatsiooni ühistu finantsnäitajate kohta, pidas piisavalt tõsiseks ka valitsus, et arutleda selle üle korteriomandi- ja korteriühistuseaduse eelnõu koostamisel.
Juhatuse liikmed valib ja kutsub tagasi ühingu pädev organ, milleks on korteriühistu puhul korteriomanike üldkoosolek. Selle kokkukutsumisel tuleb järgida alati mittetulundusühingute seaduses (MTÜ seadus) ja põhikirjas toodud tingimusi. Osaühingu puhul võtab vastavad otsused vastu osanike koosolek, ainuosanik või nõukogu ning sel juhul tuleb järgida lisaks osaühingu põhikirjale ka äriseadustiku norme. Vaieldamatult on seadusenormide tundmine peamiseks aluseks ühingu asjaajamise korrektsele toimimisele.