Tööintervjuu on intervjueeritavale närvesööv ja stressitekitav igas ettevõttes, kuid mõnes firmas pannakse töölesoovijad eriti karmilt proovile.
Ettevõtted, kuhu tööle kandideerimist peetakse kõige raskemaks
Tööportaal Glassdoor.com koostas edetabeli firmadest, kus tööle kandideerijat ootab kõige karmim proovilepanek. Edetabel on koostatud hiljutiste kandideerijate kogemuste põhjal ning tuleb välja, et kõige karmimalt panevad töölesoovijad proovile konsultatsioonifirmad. Tööandjale antakse mõistatusi, küsitakse kõige veidramaid küsimusi mistahes valdkonnast, tehakse neile kirjalikke teste nagu koolis või luuakse tööintervjuul kummalisi või piinlikke olukordi, et testida inimeste stressitaluvust.
Kõige raskemaks pidasid tööle kandideerijad intervjuuprotsessi prestiižikas konsultatsioonifirmas McKinsey & Company. Viiepunktilisel skaalal hindasid sellesse ettevõttesse kandideerijad intervjuu raskusastmeks 3,9 punkti. Võimalikku töötajat katsetatakse McKinseys nii intervjuul kui ka kirjaliku testi teel. Kuigi McKinsey intervjuud pidasid tööotsijad väga raskeks, jäi enamik neist siiski kandideerimiskogemusega rahule ja vaid 13 protsenti tööle kandideerinutest pidas kogemust negatiivseks.
Näiteks on tööotsijatelt küsitud:
Kolm toodet – tomatid, luksusauto ja T-särgid . Kui palju tuleb iga toote kohta arvestada käibemaksu? McKinsey & Company
Kui paljud inimesed kasutaksid ravimit, mis ennetab kiilaspäisust? Boston Consulting Group
Mis on gigabaiti piirkulu g-maili puhul? Google
Järgneb nimekiri, kuhu kandideerimist pidasid tööotsijad kõige raskemaks:
1. McKinsey & Company
2. The Boston Consulting Group
3. Oliver Wyman
4. A.T. Kearney
5. ZS Associates
6. ThoughtWorks
7. Bain & Company
8. Shell
9. Google
10. Unisys
Vaata pikemat nimekirja siit.