Kui vähegi võimalik, hoia tööotsing saladuses
Paljud inimesed otsivad vargsi tööd. Võib olla, et teie suhe ülemusega pole eriti soe, pelgate töökaaslaste suhtumist ja häbisse jäämist, kui uut positsiooni kohe ei leia. Neil juhtudel polegi vaja kellegil teie praegusest töökohast teada, et otsite uut tööd. Samas, siis on ka selge, et ei saa kasutada sotsiaalmeediat ega töökoha e-maili aadressi oma otsingutel.
Vali, kellele uudiseid jagad
Kui teil on mõni töökaaslane, keda usaldate, võiks siiski kaaluda uudiste jagamist. Selline avalikustamine võib anda tööotsingutele hoopis suuremat hoogu ja aidata sõlmida kontakte. Info teie kohta võib nii jõuda õigete inimesteni. Muidugi ei pea kohe ütlema otse, et otsite tööd, pigem jätta mulje, et olete alati uutele võimalustele avatud.
Millal rääkida asjast ülemusele
Mitte ühelegi ülemusele ei meeldi avastada, et keegi tema alluvusest otsib uut tööd. Ülemusele peaks asjast rääkima siis, kui olete endas piisavalt kindel, sest siin on mõned riskid: ta võib näiteks takistada minemast teil intervjuule või anda teile viletsad soovitused. Teades, et lahkute, võib ta hakata kohtlema teid teisiti.
Samas ütlevad personalispetsialistid, et ka avameelne vestlus ülemusega võib asjale kasuks tulla. Ta võib aidata leida võimalusi väljaspool organisatsiooni ning tööotsingute avalikustamine võib hõlbustada kogu protsessi.
Käige intervjuudel oma vabal ajal
Enamik tööandjad tahab teha tööintervjuusid tavapärasel tööajal. Ärge hiilige kontorist minema intervjuule väljamõeldud kohtumise ettekäändel. Sobitage tööintervjuud oma päevaplaani nii, et te ei peaks praegusele tööandjale valetama. Kui ülemus jälgib teie igat sammu, kasutage oma puhkust või vaba aega. Kui ülemus on kahtlustav, põhjendage ärakäimisi isiklike kohustustega.