/nginx/o/2012/06/14/1165736t1h001c.jpg)
USA suuruselt teine personaalarvutitootja keskendub aina rohkem suurtele äriklientidele ja tarkvaraarendusele, vähendades müügile ja tootmisele tehtavaid kulutusi.
Dell on viimase aasta jooksul omandanud kaheksa tarkvaratootjat, kaugenedes aina vähem kasu tõotavast personaalarvutite turust, kirjutab Reuters.
Kuigi firma esimese kvartali tulemused olid pettumust valmistavad, otsustas Dell siiski maksta oma aktsionäridele dividende 32 senti aktsia kohta. Uudis rõõmustas investoreid, kuid pani analüütikuid kahtlema Delli valitud strateegia edupotentsiaalis.
«Kuigi Dell on muutused plaani võtnud, ei ole firma neid veel lõpuni viinud. Aktsiaomanikele loob dividendide maksmine küll lisaväärtust, kuid firma hetkeseisu vaadates ei pruugi see olla kõige arukam tegu,» ütles Sterne Agee analüütik Shaw Wu.