Osborne: eurotsooni kriis tapab Suurbritannia taastumise

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Briti rahandusminister George Osborne.
Briti rahandusminister George Osborne. Foto: SCANPIX

Eurotsooni kriis tapab Suurbritannia majandusliku taastumise, ütles rahandusminister George Osborne ajalehes Sunday Telegraph.

Ta kannustas leidma 17-liikmelist euroala tabanud kriisile lahendust, et anda hoogu Briti majanduse taastumisele.

«Meie taastumist, mis juba praegu seisab silmitsi nafta kõrgest hinnast ja õitsenguaastatest jäänud võlakoormast põhjustatud tugevate vastutuultega, tapab kriis meie ukselävel,» kirjutas Osborne.

Briti rahandusministri sõnul aitab eurotsooni kriisi lahendamine rohkem kui miski muu anda hoogu majanduskasvule. Maailma suuruselt seitsmes majandus sattus uuesti langusesse eelmise aasta lõpus.

Osborne'i hinnangul on eurotsoon lähenemas «tõe hetkele», mis võib otsustada Euroopa majanduse tuleviku rohkem kui aastakümneks.

Briti rahandusminister kutsus suurendama eurotsooni fiskaalintegratsiooni, kuid rõhutas samas, et suveräänsuse edasine loovutamine peab piirduma Euroopa Liidu ühisraha kasutavate riikidega.

Volituste edasine loovutamine Londonilt Brüsselile nõuab rahvahääletust, kirjutas Osborne.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles