Tõsi, Leoste tööpäevad algavad hommikuse ärkamisega ja põhimõtteliselt on ta töövalmiduses terve päeva. Ta juhib oma firmat 8 kuud aastas Tallinna kodust ja 4 kuud aastas Võrumaalt Kündjast. Peres kasvab kolm poega vanuses 12, 11 ja 8 aastat.
Leoste loodud Jänku-Juss on fenomenaalne tegelane ja enamik Eesti koolieelikutest on viimase kaheksa aasta jooksul Jussi multikaid vaadanud või lastekas.ee leheküljel käinud. Multikatele on viimase 2 aastaga lisandunud ka 5 raamatut, 4 värviraamatut ja 4 DVD-d.
Kuidas te üldse kaugtööni jõudsite?
Kaugtöö ei ole eesmärk omaette. Töötajad jõuavad kaugtööni väärtushinnangute, paindliku ajakasutuse, väikelaste, asukoha või tervise tõttu. Tööandjad jällegi soovist hoida kokku kulusid, muutuda efektiivsemaks, palgata tippspetsialiste, kes ei soovi kulutada aega töökohta sõitmisele.
Minu esimesed 2 kuud kaugtöökogemust oli lastehaiglas 13.aastat tagasi, kuhu ma enneaegse lapsega sattusin. Mobiil- ja internetiside, laptop ja vastav tarkvara oli olemas, saavutasin ka kokkuleppe palatisse töölaua saamiseks. Töötajatega kohtusin vajadusel külastusajal. See oli minu jaoks justkui testperiood.
Täna tähendab kaugtöö mulle kui töötajale kõrgendatud elukvaliteeti: pikk uni, igapäevane trenn, kvaliteetne kodusöök ja laste kasvamises osalemine – ma ei pea üheski osas kompromissi tegema. Tööandjana tähendab kaugtöö mulle andekaid ja tulemusele orienteeritud inimesi, kes töötavad seal, kus tahavad. Samuti kulude kokkuhoidu.
Kuidas teie tüüpiline päev niimoodi töötades välja näeb?
Spetsialisti kodutöö puhul ei saa rääkida enam tööpäevadest, vaid töövalmidusest. Töövalmidus on mul kindlasti kogu ärkvelolekuaja. Reageerimiskiiruse maksimaalne lõtk 1-2 tundi missioonikriitilistele kõnedele ja meilidele.