Ildi sõnul teeb koalitsioon vabalevi kanalite taasedastamiskohustusele lisaks tasu maksmise kohustust seades erakanalitele järjekordse kingituse, teatas Starman BNS-ile.
«Meenutan, et Kanal 2 ja TV3 vabastati ringhäälinguloa litsentsimaksust, raadiosagedused kui riiklik piiratud ressurss anti neile ilma konkursita ning tänu digipöördele kadus neil kohustus Levirale analooglevi eest maksta. Nüüd tahetakse seadusega tagada kommertstelejaamadele suuremad tulud. Arusaamatu on, et selle kingituse peavad kinni maksma samuti eraõiguslikud teenusepakkujad ning nende kliendid,» märkis Ild.
Ta nentis, et Kanal 2 juhi Urmas Oru viidatud soov saada edastustasu umbes 50 senti kuus tundub esmapilgul väike summa, aga kui arvestada seda, et Starman pakub internetiklientidele 16 digitaalsest telekanalist koosnevad paketti tasuta ning 40 kanalist koosnevat paketti nelja euro eest kuus, ei tundugi see enam nii olematu kulu.
Ildi hinnangul võib kavandatav elektroonilise side seaduse muutmiseelnõu sisuliselt kehtestada telerimaksu. «Kaabel–tv operaatorite kliendid peavad hakkama kinni maksma kodumaiste vabalevi kanalite viimise digilevi 75 000 vaatajani. Suurem vaatajate arv tagab aga kommertskanalitele viimase piirini täismüüdud reklaamiminutid ning kõrgemad reklaamihinnad,» tõdes Ild.
Koalitsiooni eestseisus otsustas esmaspäeval algatada elektroonilise side seaduse muutmise, mis võimaldab vabalevis olevatel telekanalitel nõuda kaabelleviteenust osutavalt sideettevõtjalt teleprogrammide taasedastamise eest tasu. Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Tamkivi sõnul peaks seadusemuudatuse jõustumine lõpetama kaabelleviteenuste osutajate ja televisiooniteenuse osutajate vahel puhkenud vaidluse, kas programmi edastamise eest saab tasu küsida või mitte. Kanal 2 ja TV3 on selle vaidluse lõpetamise seadnud tingimuseks, et nad edaspidigi vabalevis jätkavad.