Erandid kehtivad ka kohustusliku liikluskindlustuse korral. Kui sõiduki roolis on purjus või lubadeta isik või lahkutakse seadust rikkudes pärast õnnetust sündmuspaigalt, maksab kohustuslik liikluskindlustus küll kannatanule kahju välja, kindlustusandjal on aga õigus esitada tagasinõue, mis tähendab, et kokkuvõttes nõutakse hüvitiseks kulunud rahasumma sisse kindlustusvõtjalt.
Sõber võib suurendada teie riskikoefitsienti
Oma sõidukit sõbrale laenuks andes tasuks mõelda veel ühele asjale. Juhtub sõber sel ajal põhjustama liiklusõnnetuse, maksab liikluskindlustus küll teisele poolele hüvitist, kuid õnnetus läheb arvele sõidukiomaniku põhjustatuna.
Kuigi ühtne riskikoefitsiendi süsteem Eestis puudub, arvestavad praktiliselt kõik seltsid kindlustusmakse arvutamisel kahjuajalugu. Seega võite olla peaaegu kindel, et järgmisel perioodil on kindlustusmakse suurem, kuigi te ise õnnetust ei põhjustanud.
Kui kindlustatud on kodune vara, tuleb lahkudes turvasignalisatsioon aktiveerida. Voolukatkestuse korral võib juhtuda, et seadme aku saab tühjaks ning teade sissemurdmisest ei jõua turvafirmani. Kui seade on vastavalt müüja juhistele korrapäraselt kontrollitud, pole probleemi, kui aga hooldus on jäetud tegemata, võidakse hüvitisest keelduda.
Ööseks ei tohi asju terassile jätta
Varakindlustuse korral on eraldi teema, kus täpselt asjadel kindlustuskaitse kehtib ja kus mitte. Näiteks korteri puhul on rusikareegel see, et kindlustatud on eluruumides asuvad asjad. Eluruumideks loetakse lisaks korterile ka rõdu ja terrassi, mitte aga keldrit, panipaika või garaaži.
Esimese korruse rõdule või terrassile jäetud sülearvuti või jalgratta kindlustuskaitsega on aga üks «aga» – nimelt ei tohi vallasasja jätta pikemaks ajaks järelevalveta ning kodunt lahkumisel või pimeduse saabumisel tuleb need viia lukustatavasse hoonesse (välja arvatud aiamööbel või suitsu- ja grillahi).