Päevatoimetaja:
Angelina Täker
Saada vihje

KINNISVARAJURIST SELGITAB Mida teha ostetud asja puuduste ilmnemisel?

segi, kui kuulutuses ning müügilepingus on ära toodud puudused, on selge, et kõiki vigu ei ole võimalik kohe märgata ning seetõttu ongi antud aeg, mille jooksul avastatud vigade osas on võimalik müüjale pretensioone esitada – üldine lepingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on 3 aastat.
segi, kui kuulutuses ning müügilepingus on ära toodud puudused, on selge, et kõiki vigu ei ole võimalik kohe märgata ning seetõttu ongi antud aeg, mille jooksul avastatud vigade osas on võimalik müüjale pretensioone esitada – üldine lepingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on 3 aastat. Foto: Caro / Anke Teschner/Caro / Anke Teschner

Mõnikord võib rõõm uue ostu üle kiiresti kaduda, kui avastad, et asi ei vasta ootustele — või mis veelgi hullem, sellel ilmneb puudus, millest sul varem aimugi polnud. Kinnisvarajurist Evi Hindpere selgitab, mida teha ostetud asja puuduste ilmnemisel.

Hindpere sõnul on müüjal kohustus teavitada ostjat kõikidest talle teadaolevatest puudustest. «Kui aga oled peale ostu avastanud puudused, millest müüja sulle ei rääkinud ja sa ise asja ülevaatamisel ei märganud, siis seadusest tulenevalt on sul õigus esitada müüjale nõudeid ja olulise puuduste korral ka lepingust taganeda,» kirjutab Hindpere.

Riigikohus on selgitanud, et müüja vastutab müüdud asja puuduse eest eelkõige siis, kui on täidetud järgmised tingimused:

- müüdud asi ei vasta lepingutingimustele;

- puudus oli olemas riisiko ülemineku ajal ostjale;

- puudus ei tulenenud ostjast;

- ostja ei teadnud lepingu sõlmimise ajal puudusest ega pidanudki teadma;

- sõlmitud ei ole müüja vastutust piiravat kokkulepet või ei saa müüja sellele tugineda.

Kommentaarid
Tagasi üles