/nginx/o/2012/04/27/1077558t1h47c2.jpg)
Tarbijakaitseamet võttis Tallinnas asuvast poest veebruaris testimiseks liimi nimega Pyramid Super Glue. Tulemused näitasid, et liim on kasutajatele ohtlik, kuna sisaldab lubatust 420 korda enam kloroformi.
Kloroformi sisaldus liimis võib olla 0,1 protsenti, kuid testide järgi oli antud liimis ainet 42 protsenti.
Kloroform on hästi lenduv värvitu vedelik ning selle aurud on narkootilise toimega. Kloroform ärritab ka nahka ja pikemal toimel kahjustab maksa.
Liim oli müügil Tallinnas Mustamäe teel tegutsevas poes Pankrotikaubad ja see võeti testimiseks kontrollkäigu ajal, mille eesmärk oli uurida erinevate toodete märgistuse vastavust nõuetele.
Praeguseks on pood liimi müügilt ära korjanud ning teavitanud inimesi ohtlikust tootest ja võimalusest see tagastada nii poes, oma kodulehel kui ka Õhtulehe vahendusel.
Lisainfo liimi tagasiostmise kohta poe kodulehelt http://www.pankrotikaubad.ee/.