Tartu Ülikooli arendusprorektori ja inimese genoomika professori Tõnu Esko sõnul on sihikule võetud just tervisetehnoloogia valdkond, sest Eestis on selles vallas tugev teadlaskond ja kõik eeldused, et nende teadmisi ettevõtluses rakendada. «Eduka tervisetehnoloogia ettevõtte aluseks on teadusmahukas ja innovaatiline idee. Inimeste terviseprobleemid nõuavad keerukaid lahendusi, mida suudavad välja pakkuda meie tippteadlased,» selgitas Esko. Ta ütles, et hea tervisetehnoloogia ettevõtte eesmärk ei ole teenida miljardeid eurosid, vaid muuta oma toodete ja teenustega miljardeid elusid.
Kuigi Eesti e-tervise taristu on tipptasemel, on senini olnud tervisetehnoloogia sektori rahvusvaheline konkurentsivõime ning ekspordisuutlikkus madal.
«Health Founders Estonia toetab ettevõtteid turule sisenemisel, pakkudes tuge ja mentorlust otsimaks viise, kuidas uudsed terviselahendused praktikas kasutust leiaksid. Meil on küll täna olemas tervisetehnoloogia ettevõtteid ja algatusi, kuid alati pole olnud ressursse ja ka motivatsiooni neid lahendusi tervishoiusüsteemis kasutusele võtta,» nentis Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse tervisetehnoloogiate ja -teenuste fookusvaldkonnajuht Kristiina Sepp, kes loodab, et projektist kasvab palju tervisetehnoloogia ükssarvikuid.
«Kui Eestist tuleb juba üks väga hea tervisetehnoloogia edulugu, siis tulevad ka teised järgi. Ehk tekib püsiv voog ettevõtete tekkeks, ideede rakendamiseks ja tervisetehnoloogia majanduse osatähtsuse kasvatamiseks,» sõnas Sepp.
«2035. aastaks soovime Eestis näha tuhandet tervisetehnoloogia iduettevõtet, millest vähemalt kümme protsenti jõuab rahvusvahelise läbimurdeni – see tähendab uusi töökohti ja sadu miljoneid eurosid ekspordikäivet. Selleks toome kokku teadlased, arstid, ettevõtjad ja investorid, et suurendada teaduspõhiste tervisetehnoloogiate turule jõudmist ning muuta Eesti juhtivaks tervisetehnoloogia kasvulavaks kogu maailmas,» lausus Health Founders Estonia nõuandva koja esimees ja investor Erki Mölder.