Päevatoimetaja:
Angelina Täker
Saada vihje

GALERII Kaitsevägi sai Türgist uued soomukid – mida need endast kujutavad? (5)

Copy

Riigi kaitseinvesteeringute keskus andis teisipäeval Nursipalus 2. jalaväebrigaadile pidulikult üle ligi poolsada Türgist hangitud uut ratassoomukit. Enamik neist on 6x6 veoskeemiga soomukid ARMA, mida kasutavad jalaväeüksused, aga kaitseväele anti üle ka 4x4 soomukid NMS, mida hakkavad kasutama lahingutoetusüksused nii 1. kui ka 2. jalaväebrigaadis. Lisaks hangiti väiksem kogus 4x4 soomukeid ka päästeametile.

Uute 4x4 ja 6x6 soomukite hange valmistati ette ja tehti tihedas koostöös kaitseväega. «Kui tihtilugu ostetakse relvasüsteemide puhul riiulitootena valmislahendusi, siis nende soomukite puhul arvestati juba nende interjööri ja eksterjööri disainimise käigus Eesti kaitseväe vajadustega. Sisuliselt veerevad Türgi ettevõtte tootmisliinilt maha masinad, mis on meie soovidele kohandatud ja praktiliselt kasutusvalmis. Eestis jääb paigaldada ainult sidevahendid ja muu varustus,» ütles riigi kaitseinvesteeringute keskuse (RKIK) õhu-, vee- ja lahingusõidukite kategooriajuht Marek Mardo.

Uued soomukid pakuvad kaitseväelastele senisest paremat kaitset nii käsitulirelvade tule kui ka miini- ja mürsukildude eest. Samuti paraneb üksuste manöövervõime, sest soomukite maastikuläbivus on tunduvalt parem kui seni 2. jalaväebrigaadis jalaväeüksuste transpordivahenditena kasutatud veoautodel. Soomukid on relvastatud 12,7mm raskekuulipildujaga.

Tagasi üles