«Käime erinevates arenguriikides meditsiiniteenust pakkumas, et parandada kohalike elu ja muuta maailma natuke paremaks. Selliseid missioone on maailmas hästi palju, kõige tuntum on Punane Rist,» rääkis Vikerraadios Põhja-Eesti regionaalhaigla üld- ja onkokirurgia keskuse ülemarst professor Jüri Teras, kes naasis hiljuti Keenia missioonilt.
Töötingimustest rääkides tõi Teras välja, et põrandad on seal küll tihti märjad, sest kanalisatsioon ei pruugi iga kord töötada. «Kasutame kummijalatseid ja kohalikud käivad kummikutes,» kirjeldas ta.
Postimees kirjutas eelmisel suvel, et teleprodutsent ja ettevõtja Ken Saan asutas paar aastat tagasi tehnoloogiafirma, mille kaudu saab läbi nutirakenduse tellida kitse- ja teiste farmiloomade liha. Nutirakendusel on Keenias Saani sõnul ligi 16 000 klienti.
Saanil tuli äriidee tööreisil. Ta läks Keeniasse plaaniga mängufilm teha ning seal viibides hakkas talle silma, et toidu hinnad on Eestiga sarnased, kuid inimeste palgad oluliselt madalamad. «Paljud inimesed elavad peost suhu,» ütleb Saan.