Akadeemik Mart Saarma avastuse põhjal loodud Parkinsoni tõve rohi on kolmest kohustuslikust ravimikatsete voorust esimese läbinud, paraku kulub sel apteeki jõudmiseks veel aastaid.
Saarma siht on muuta teadusavastused kasulikeks toodeteks. Saarma nimel on vähemalt 30 patenti, ühe tema asutatud firma väärtus küündis mõni aasta tagasi peaaegu miljardi euroni ning ta ise on ammu miljonär. Eesti Teaduste Akadeemia värske presidendina on tal sama soov: et tema kolleegid pööraks teaduse tulutoovaiks leiutisiks.
«Inimese aitamise soov tuli emalt ja isalt. Nad mõlemad olid tohtrid, isa oli psühhiaater, ema sisehaiguste arst, väga hea praktiseeriv arst, olin vahest julgestuseks tal koduvisiitidel kaasas,» ütleb Saarma. «Kui mind teadlasena lubati esimest korda välismaale, Šveitsi, olin Julian Gordoni laboris. Minu silmade all tegi ta laboris valkude ja antikehade katsed dot blotting’u meetodil, ise tegi oma käega. Ta sai oma meetodi müügi eest ravimifirma Abbottilt 15–20 miljonit dollarit. Ma nägin, kuidas ta rakendas teadustulemusi, see oli meeldejääv. Õppisin tema juures monokloonsete antikehade tehnoloogia, tõin selle Eestisse, õpetasin laborikaaslastele, saime ka siin kasutama hakata,» meenutab Saarma 1982. aastal juhtunut.