Kuna liisinguandjad pakuvad liisingut erinevatel tingimustel (erinev intressimäär, lepingutasu, liisinguperioodi pikkus jmt tingimused), siis tasub võtta aega ja võrrelda vähemalt kolme erinevat pakkumist.
Võrdlemisel aitab see, et iga liisinguandja peab sulle andma tarbijakrediidi standardinfo teabelehe, kus on kirjas sulle pakutava krediidi suurus, intressimäär aastas, krediidi kulukuse määr, muud lisanduvad tasud, viivised ja teised võlgnevusega seotud tasud, lepingu kestvus jne. Kuna nende teabelehtede vorm on kõigi liisinguandjate jaoks ühesugune, teeb see pakkumised sinu jaoks lihtsasti võrreldavaks.
Millega tuleb arvestada liisinguperioodi jooksul?
Lisaks kohustuslikule liikluskindlustusele tuleb sõlmida autole ka vabatahtlik ehk kaskokindlustus kogu liisinguperioodi jooksul. Mõni liisinguandja võib siinkohal teha erandi odavamatele autodele, summapiir on seejuures ette määratud.
Kaskokindlustuse sõlmimisel tasub teada, et sa ei pea tingimata kindlustust sõlmima liisinguettevõtte pakutavas kindlustusseltsis, vaid võid ise seltsi valida. Küll aga pead järgima seda, et kindlustatud saaksid kõik need riskid, mille vastu liisingulepingus on kohustus kindlustada. Reeglina on nendeks riskideks vargus, vandalism, röövimine, õnnetusjuhtum ja tulekahju.
Ühtlasi tasub teada, et sa ei tohi autot ilma liisingufirma loata anda kellelegi teisele, näiteks sõbrale kasutada ning kui autoga peaks juhtuma õnnetus, pead lisaks kindlustusfirmale informeerima ka liisinguandjat.